Безкоштовне розмитнення автомобілів під час воєнного стану в Україні

Дата: 26.04.2022 10:01

Придбання автомобілів у власність, які знаходяться за кордоном є дуже актуальним для українців. А питання їх розмитнення, а саме його вартість, обговорювалося постійно, оскільки розмитнення може коштувати більше ніж саме авто.

Під час воєнного стану українців звільнили від сплати податків при ввезені транспортних засобів на митну територію України. Детальніше про це розповідають юристки Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Мисник та Наталія Цуцман.

Що таке розмитнення транспортних засобів?

Поняття розмитнення транспортного засобу включає в себе легалізацію автомобіля, який придбаний за межами митної території держави, в якій відбувається розмитнення. Ця процедура є окремим видом митного оформлення товарів, які імпортуються на територію України.

Процедура розмитнення починається до в’їзду транспортного засобу на митну територію України та включає в себе:

купівлю авто й оформлення документів за кордоном;

надсилання фотографій, документів митному брокеру в Україні – не є обов’язковим;

перетин кордону;

отримання сертифікату відповідності;

розмитнення авто в Україні;

постановка автомобіля на облік у сервісному центрі МВС.

Особливості розмитнення для українців

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення законодавства на період воєнного стану» № 2142-IX від 24.03.2022 року, відповідно до якого, під час дії воєнного стану українці можуть скористатися безмитним ввозом транспортних засобів на територію України через кордон.

Важливо зазначити, що винятком є – імпорт із країни агресора.

Звільняються від акцизного збору та ввізного мита такі транспортні засоби:

легкові автомобілі та кузови до них;

причепи та напівпричепи;

мотоцикли;

транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше;

транспортні засоби для перевезення вантажів.

Важливо! Фізичні особи-підприємці також можуть скористатись цим правом, але зі сплатою акцизу.

Іншими словами, при ввезені автомобіля в Україну із за кордону, платити акциз та ПДВ більше не доведеться. Це зробить імпорт авто та їх кінцеву ціну значно дешевшими.

За що необхідно буде сплатити під час розмитнення?

Під час проходження процедури розмитнення транспортного засобу фізичним особам необхідно буде сплатити збір до пенсійного фонду в розмірі від 3% до 5% від ринкової вартості автомобіля, перед першою реєстрацією. А також оплатити вартість свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків.

Як отримати правову допомогу дистанційно:

• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

• поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

• написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

• скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок