A A A K K K
для людей із порушенням зору
Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Новини

Дата: від до Скинути

Спалювання сухої трави та сміття – це злочин!

Як тільки розтанув сніг та почалось тепла погода, мешканці Буковини продовжують палити суху траву: на полях, вздовж магістралей, на спасовищах, а також на територіях приватних господарств. Тільки, продовж минулих вихідних надзвичайникам Новоселиччини довелось гасити 4 пожежі у природних екосистемах, загальною площею 7 гектарів. Від цих пожеж було завдано збитків на суму 648 тис.грн. За фактом пожеж було притягнуто правопорушників до адміністративної відповідальності.

11:24 15.03.2023

Чи потрібно ламінувати документи?

Ламінування документів прозорою плівкою – справа вже звична. Люди звикли ламінувати такі важливі документи, як дипломи, свідоцтва про народження, шлюб чи розлучення, вважаючи, що так можна надійніше захистити папери від пошкодження. Втім, коли звертаєшся у деякі установи, то виникають труднощі, адже не всі хочуть приймати заламіновані документи.

11:23 15.03.2023

Як оформити право власності на будинок, що збудований до 05 серпня 1992 року

Сьогодні існує декілька шляхів оформлення права власності на житлові, садові, дачні будинки, господарські будівлі та споруди (далі – нерухоме майно), в залежності від року побудови, площі будинку та господарських будівель і споруд, а також наявності або відсутності дозвільних документів.

11:22 15.03.2023

Порядок припинення дії договору оренди земельної ділянки після закінчення строку, на який його було укладено

До сектору Марганецьке бюро правової допомоги часто надходять непоодинокі звернення від власників земельних ділянок (паїв) з приводу, що робити, якщо закінчується строк оренди земельної ділянки, а особа не бажає укладати новий договір оренди земельної ділянки із цим орендарем (фермером).

11:21 15.03.2023

Право військовослужбовця на відпустку під час воєнного стану за сімейними обставинами

Одруження, народження дитини, хвороба близьких родичів – чи  може військовослужбовець в умовах воєнного стану за наявності поважної причини піти у відпустку за сімейними обставинами? Роз’яснює головна юристка відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області Іванна Желізна.

11:21 15.03.2023

Повістки, їх види та відповідальність особи, яка відмовляється від її отримання

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації триває загальна мобілізація. Відповідно до законодавства України чоловікам від 18 до 60 років громадянам необхідно прийти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення даних та взяття на військовий облік. Військовозобов’язаний може добровільно з’явитись до військкомату або ж після вручення йому повістки.

11:00 15.03.2023

Здоровий сад на весні – це запорука високого врожаю і смачних ароматних плодів.

  З настанням тепла зміни в саду відбуваються стрімко. На рослинах, які вчора ще спали, вже починають набухати бруньки, все буквально на очах оживає. Але разом з садом оживають і його проблеми – комахи-шкідники та збудники хвороб. Як би зробити так, щоб в саду цих непроханих гостей не було, або хоча б було поменше? Для цього існують різні шляхи  досягнення відповідної мети, але найпростішим і найпопулярнішим залишається обприскування саду ефективними хімічними препаратами.

12:41 08.03.2023

Розпочато новий етап спільної роботи для зниження рівня незадекларованої праці

В умовах повномасштабної війни, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, незадекларована праця і неформальна економіка наносять невиправної шкоди обороноздатності країни.  Намагаючись збільшити свої прибутки, деякі роботодавці уникають укладення трудових договорів і, відповідно, сплати податків.

12:40 08.03.2023

Чи можна перетнути державний кордон при наявності відстрочки віл мобілізації ?

З моменту підписання Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» для військовозобов’язаних, а саме: чоловіків віком від 18 до 60 років виїзд за межі України заборонено.

09:56 07.03.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора