ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ВИПЛАТУ ПЕНСІЇ ЧЕРЕЗ УСТАНОВУ БАНКУ МОЖНА НА ВЕБПОРТАЛІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Дата: 18.05.2022 09:27

В умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку з російською агресією, коли чимало українських пенсіонерів змушені були покинути свої оселі, для громадян, які отримували пенсію за місцем проживання, одним із найбільш зручних варіантів вирішення питання щодо подальшого отримання пенсійних коштів стала можливість переведення виплати пенсії на рахунки банківських установ.

Раніше одержувач пенсії міг подати заяву про переведення виплати пенсії на банк виключно особисто звернувшись до органу Пенсійного фонду України, або через установу уповноваженого банку.

Однак, сучасне законодавство дозволяє подати таку заяву в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Для цього користувачу вебпорталу достатньо зайти в розділ «Внесення змін до пенсійної справи» та через вкладку «Заява про зміну способу виплати пенсії (у разі зміни способу виплати – з пошти на банк або навпаки)» заповнити і відправити заяву та сканкопії необхідних документів. Подана в такий спосіб заява буде опрацьована органами Пенсійного фонду України в установлені терміни, а результати її обробки будуть невідкладно відображені в особистому кабінеті користувача вебпорталу.