Пожежі завдають лісам величезної шкоди

Дата: 08.08.2022 15:16

Фото без опису

Це – старше лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстілка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється по землі і не переходить на крони дерев.

Більшість людей у вільний час виїздять до лісу, до води, на дачу. На жаль, на відпочинку не всі люди дотримуються правил поведінки у лісі – така легковажність може стати причиною пожежі. Аби не сталося неприємностей рятувальники закликають громадян під час дозвілля у лісовій, чи парковій зоні не забувати дотримуватися вимог пожежної безпеки!

Якщо ви відпочиваєте на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для вашого життя.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

• не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

• не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;

• обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;

• не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстілку;

• стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;

• не засмічуйте місце відпочинку;

• приберіть місце погашеного вогнища, переконайтеся, що горіння відсутнє.

Слід пам’ятати, що забороняється розводити багаття ближче ніж за 25 метрів до листяного лісу. Розведене вогнище не можна залишати без нагляду. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

У разі, якщо у лісі виникло загорання, відразу необхідно одразу зателефонувати за номером 101.

Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки, нанести непоправної шкоди не лише природі, а й життю та здоров’ю людей, та тягне за собою адміністративну й кримінальну відповідальність.

Чернівецьке районне управління

Головного управління ДСНС