САМОВІЛЬНЕ СПАЛЮВАННЯ стерні та сухих залишків – ПОЗА ЗАКОНОМ!

Дата: 21.07.2022 15:39

Щороку з початком жнив  починається сезон паління стерні, соломи, післязбиральних залишків, сміття та інших рослинних решток.

Люди, які палять суху рослинність, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердженняміф. При спалюванні стерні, соломи і залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту.

Виникає загроза перекидання вогню на суміжні ділянки з незібраним урожаєм, знищення рослин та тварин, існує загроза лісових пожеж і загоряння в житловому секторі, що межує з сільськогосподарськими угіддями.

Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення складає:

- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);

- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС