A A A K K K
для людей із порушенням зору
Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Кого не мають права турбувати кредитори під час воєнного стану

Дата: 04.10.2022 15:30
Кількість переглядів: 378

Нещодавно Верховною Радою України було прийнято Закон про внесення змін до Закону України «Про споживче кредитування» щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану.

Головне, про що слід знати - ухваленим Законом передбачається заборона фінансовим установам на час воєнного стану та півроку після його закінчення взаємодіяти з власної ініціативи зі своїми клієнтами з числа військовослужбовців та турбувати їх родичів.

Закон поширюється на: військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення; працівників Державної спеціальної служби транспорту; працівників Держслужби спеціального зв’язку, які проходять військову службу на території України; українців, які виконують військовий обов’язок за межами України. Окрім цього, зміни стосуються військовослужбовців, які отримали інвалідність, військовозобов’язаних та резервістів, членів добровольчих формувань територіальних громад, членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти, осіб, які перебувають у полоні.

Але ж не треба забувати, що кредиторам, колекторським компанія та іншим організаціям заборонено безпосередньо взаємодіяти із споживачем та його близькими особами з власної ініціативи тільки за умови, якщо військовослужбовець або його родичі належним чином повідомили компанію про їх належність до такої категорії. Тож, зі свого боку кредитодавець зобов’язаний розмістити на головній сторінці свого веб-сайту адресу електронної пошти, місцезнаходження та номер телефону (гарячої лінії, контакт-центру), за якими приймаються повідомлення споживачів та інших осіб про належність особи до захищеної категорії. А військовослужбовці або його родичі, в свою чергу, користуючись цими каналами, повинні повідомити фінансову установу про свої права.

Документами, якими споживач може підтвердити свою належність до категорії осіб, яких не можна турбувати, є:

- довідка з гербовою печаткою, підписана командиром або особою, яка його заміщує, вона може бути рукописною;

*зразок довідки можна знайти за посиланням itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1424035;

- посвідчення інваліда війни;

- для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли, – посвідчення члена сім’ї загиблого;

- для осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб, зниклих безвісти, для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти, – інформація, надана державним підприємством, яке виконує функції Національного інформаційного бюро.

Зверніть увагу! Якщо ви втратили належність до захищеної категорії, ви зобов’язані повідомити про це кредитодавця, протягом 30 календарних днів з дня втрати належності.

«Якщо фінансова установа порушує ваші права: телефонує цілодобово, використовує лайливі слова та інше, ви маєте право написати скаргу на ім’я керівника такої установи із переліком та описанням порушень. Якщо це не допомогло, зверніться до Національного банку України тел. 0800 505 240.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

              зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора