Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Як відбувається повірка лічильників в умовах воєнного стану?

Дата: 12.10.2022 10:17
Кількість переглядів: 173

Відповідно до Постанови КМУ від 05 квітня 2022 р. № 412 "Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану" встановлено, що якщо строк повірки настав під час воєнного стану чи впродовж 1 місяця після його закінчення, то позитивні результати попередньої періодичної повірки лічильників вважаються чинними на період воєнного і надзвичайного стану та протягом 3 місяців після його припинення.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/412-2022-%D0%BF#Text

Але нагадуємо, за чий кошт має проводитись повірка лічильників?

Газ, електрика

Відповідно до Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ і ГАЗ), здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Тому якщо з вас вимагають гроші:

- зафіксуйте, хто саме (попросіть посвідчення, це варто робити при будь-яких діях працівників у вашому житлі);

- напишіть письмове звернення до АТ «Криворіжгаз» і повідомте про те, що з вас вимагають гроші за ремонт лічильника;

- посилаючись на Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність» попросіть забезпечити виконання ремонту вашого газового лічильника за рахунок суб'єкта господарювання, а отже - газопостачальної кампанії ПАТ "Криворіжгаз".

Направте звернення рекомендованим листом з повідомленням про вручення та зберігайте корінець. Якщо ви самі не можете написати таке звернення, то звертайтесь до юристів системи безоплатної правової допомоги! На такі послуги мають право всі!

За чий кошт відбувається повірка лічильника ВОДИ?

За кошт споживача!

У разі виникнення проблем звертайтесь до

контакт-центру 0-800-213-103

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

      -       скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора