A A A K K K
для людей із порушенням зору
Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Якщо власником земельної дялінки стає неповнолітній, чи сплачує він, його законні представники земельний податок?

Дата: 21.11.2022 14:39
Кількість переглядів: 40

Відповідно до ст. 269, ст. 270 Податкового кодексу України:

Платники земельного податку - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.

Об’єкти оподаткування – земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Згідно ст.6 Сімейного кодексу України:

- правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

- малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

- неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Статтею 34 Цивільного кодексу України визначено:

Оскільки дитина, тобто особа, яка не досягла 18 років не має повної цивільної дієздатності, грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі

Цивільна дієздатність фізичної особи - її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

Із ст.34 Цивільного кодексу України вбачається, що:

1. Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

2. У разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття, вона набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу.

Отже, якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікун або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника (ст.14 Сімейного кодексу України).

Важливо - пільги щодо сплати земельного податку для малолітніх та неповнолітніх дітей не передбачені.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора