A A A K K K
для людей із порушенням зору
Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Отримання грошової допомоги сім’ями загиблих військовослужбовців

Дата: 06.12.2022 13:45
Кількість переглядів: 158

На протязі 8-ти місяців повномасштабна війна забрала життя багатьох військових, які стали на захист своєї країни. Тому наша держава забезпечує право на компенсацію для сім’ї кожного військовослужбовця, який загинув, захищаючи незалежність України.

28 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №168, яка передбачає виплату одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих під час повномасштабної війни військовослужбовців у розмірі 15 000 000 гривень.

Про порядок отримання такої допомоги, куди звертатись та які документи для цього необхідні розповідається у вказаній інформації .

Грошова допомога від держави у розмірі 15 000 000 гривень розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». До них, зокрема, належать:

• діти, які не досягли повноліття;

• один з подружжя, який не одружився вдруге;

• батьки загиблого;

• утриманці загиблого.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати це право з дня його виникнення, тобто з дати загибелі військовослужбовця в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть. Про загибель військового членів його сім’ї сповіщають територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) або військова частина, а також мають видати свідоцтво про смерть. З даного документу, по суті, розпочинається процес отримання грошової допомоги від держави.

В першу чергу, необхідно звернутися до командира військової частини з проханням видати наступні документи:

витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;

документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;

витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця.

Після цього, членам сім’ї військового, що загинув, слід звернутися до найближчого ТЦК СП із заявою про виплату одноразової грошової допомоги та додати до неї такі документи:

свідоцтво про смерть військового;

витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;

документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;

витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця;

лікарське свідоцтво про смерть;

паспорт та ідентифікаційний код отримувача одноразової допомоги;

свідоцтво про народження загиблого (для виплати батькам);

свідоцтво про шлюб (для виплати дружині);

свідоцтво про народження дитини (для виплати дітям);

рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (для осіб, які не були членами сім’ї загиблого, але перебували на його утриманні).

Після прийому та перевірки усіх документів у ТЦК СП, на протязі 15-ти днів направляють до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України. Спеціальна Комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги протягом 30 днів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову у її виплаті.

У разі прийняття Спеціальною Комісією рішення про призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї військовослужбовця, документи затверджуються Міністром оборони України і після цього кошти перераховують на рахунок Командування Сухопутних військ ЗСУ, звідки вони надходять на рахунки членів сім'ї загиблого через обласні ТЦК СП.

Якщо членам сім'ї загиблого відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги у розмірі 15 000 000 гривень, то це рішення можна оскаржити у судовому порядку.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

              зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора