Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

ПФУ здійснюватиме призначення житлових субсидій

Дата: 14.12.2022 09:28
Кількість переглядів: 152

З 1 грудня 2022 р. Пенсійний фонд України здійснюватиме призначення житлових субсидій та пільг

Постановою КМУ від 16 вересня 2022 р. № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» передано функції з призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійному фонду України.

З 1 грудня 2022 р. Пенсійний фонд України здійснюватиме призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

До 01 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням житлових субсидій та пільг не змінюється. Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення. Всі дані для виплат надійдуть до Пенсійного фонду України в електронному вигляді. Документи подаються: поштою до органів соціального захисту населення за місцем проживання; особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад; до ЦНАП; через портал «Дія».

З 01 грудня 2022 року документи прийматимуть і сервісні центри Пенсійного фонду України.

Для призначення субсидії можна звертатися у один із способів:

через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, через мобільний додаток Фонду або через портал Дія;

надіслати документи до органів Пенсійного фонду України поштою;

звернутися до уповноважених осіб своєї територіальної громади або в ЦНАП;

надіслати документи через сайт Міністерства соціальної політики України.

Для оформлення субсидії подаються заява про призначення та декларація про доходи і витрати.

Звернутись за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального сезону. Для отримання допомоги за весь сезон потрібно звернутись заздалегідь – до його початку чи протягом двох місяців після. При цьому людина може самостійно обрати до якого саме сервісного центру Фонду їй зручно звернутися. Це не залежить від місця її офіційної реєстрації.

Отримувачам, яким субсидія вже була призначена – повторно звертатися до органів Пенсійного фонду України не потрібно: визначені органами соцзахисту виплати будуть надходити до завершення опалювального періоду.

Державна допомога на поточний опалювальний сезон буде призначена з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання, якщо споживач комунальних послуг звернеться за нею протягом двох місяців з початку сезону, тобто – не пізніше 15 грудня 2022 року. За зверненнями, які надійдуть після15 грудня 2022 року, субсидії призначатимуться з місяця, в якому надійшло відповідне звернення.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

              зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора