Що робити, якщо ви не погоджуєтесь з рішенням ВЛК.

Дата: 14.12.2022 09:30

В Україні триває загальна мобілізація. Після того, як військовозобов’язаний отримав повістку він зобов’язаний пройти медогляд. Що робити у випадку, коли ви не погоджуєтесь з рішенням військово-лікарської комісії, читайте в консультації, яку підготував заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Червоноградського місцевого центру з надання БВПД Андрій Мицак.

У спірних питаннях, пов’язаних із незгодою з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду, питаннях контролю за об’єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК військовозобов’язаний може бути скерований для проходження контрольного обстеження у військовий лікувальний заклад (відповідно до абзацу 3 пункту 2.12 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України).

Щоб оскаржити рішення ВЛК у досудовому порядку, потрібно:

подати заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК вищого рівня, обов’язково зазначивши причину перегляду рішення;

до заяви необхідно долучити всі документи, надані ВЛК, рішення якої оскаржується;

варто надати зафіксовані результати попередніх медичних обстежень.

Щоб оскаржити рішення комісії у судовому порядку, потрібно:

звернутися з позовною заявою до окружного адміністративного суду – це може бути суд за місцем проживання або за місцем розташування ВЛК, рішення якої оскаржується;

судовий порядок можна використати відразу, не звертаючись до досудового порядку.

Як отримати правову допомогу дистанційно:

• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

• поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

• написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

• скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок