Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень електроенергії

Дата: 10.01.2023 10:05
Кількість переглядів: 152

Аварійні відключення електроенергії несуть у собі додаткову загрозу виробничого травматизму на місцевих підприємствах, в установах, організаціях.

Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надає роботодавцям додаткові рекомендації, як забезпечити у таких складних умовах безпеку на робочих місцях.

Для цього необхідно!

Призначити на підприємстві, в установі, організації  відповідальну особу, котра координуватиме роботу підприємства під час аварійного відключення та процесу відновлення електроживлення.

Розробити алгоритм дій працівників на кожному робочому місці щодо мінімізації  виробничого браку з дотриманням вимог  охорони праці під час проведення цих дій.

Розробити алгоритм дій працівників щодо недопущення нещасних випадків  під час переміщення працівників колисками та підйомниками, що приводяться у дію через електроживлення.

За можливості прописати ці дії у розділі «Вимоги  безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці за видами робіт.

Провести відповідні тематичні тренінги для працівників з відпрацювання необхідних дій та навичок.

Включення обладнання  після подачі електроенергії проводити після дозволу відповідальної  особи, переконавшись, що пуск обладнання  є безпечним для працівників,котрі перебувають на робочих місцях.

У момент відключення електроенергії забезпечити аварійне освітлення виробничих приміщень, або наявність аварійних ліхтарів, зручних у користуванні.

Шановні роботодавці, пам’ятайте!

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. 

Це - вимога статті  13 Закону України «Про охорону праці».

Шановні працівники!

 Згідно зі статтею 14 згаданого Закону кожен із вас має обов'язки  щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Піклуйтеся про власну безпеку на виробництві та безпеку оточуючих.

Це допоможе уникнути виробничого травматизму та збереже здоровя і життя.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора