Чи можливо отримати компенсацію за невикористані дні відпусток за минулі роки?

Дата: 18.01.2023 09:10

Досить часто до нашого бюро звертаються громадяни з питанням: «Чи можливо отримати компенсацію за невикористані дні відпусток за минулі роки?»

Так як це питання продовжує бути актуальним сьогодні поговоримо про це

Зверніть увагу, що замінити відпускні на компенсацію за невикористану відпустку без звільнення працівника заборонено (ст. 2 Закону про відпустки).

Однак, за бажанням працівника частину щорічної відпустки замінюють грошовою компенсацією (ст. 24 Закон про відпустки).

Це можливо, якщо тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не менше ніж календарних дні.

Тож запам’ятайте, що компенсація можлива лише у працівників з подовженою тривалістю щорічної основної відпустки або наявністю щорічної додаткової відпустки.

Якщо ж працівник має щорічну відпустку лише стандартної тривалості (к. дн), то він може отримати компенсацію відпустки лише в одному випадку - при звільненні

Водночас ст. 80 КЗпП забороняє ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Тому на отримання компенсації за невикористану відпустку без звільнення працівника за попередні роки немає законних підстав.

Як отримати правову допомогу дистанційно:

• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

• поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;

• написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.

• скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;

зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок