Відпочивай на воді безпечно!

Дата: 24.05.2023 11:46

Чернівецьке районне управління Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує про основні правила поведінки на воді:

• Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

•  Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.

•  Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

• Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

• У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

• Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

• Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

•  Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

•  Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

• Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

• Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

• Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

• Вживати спиртні напої під час купання.

• Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

• Подавати помилкові сигнали небезпеки.

• Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

•  Купання дітей без супроводу дорослих.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Чернівецьке районне управління

Головного управління ДСНС