Реквізити ЦНАП
https://rada.info/upload/users_files/04417576/0728e76883166584bc7b47a00af464e4.docx
ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ БОЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРАЦІВНИКИ ЦНАП
ДИРДА МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ
НАЧАЛЬНИК – АДМІНІСТРАТОР ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
РОТАР КРІСТІНА ГЕОРГІЇВНА
АДМІНІСТРАТОР ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ
60321, Чернівецька область, Чернівецький район,
с. Бояни, вул. Головна, буд. 75
РЕЖИМ РОБОТИ
Понеділок з 08:00 год. до 16:00 год.
Вівторок з 08:00 год. до 16:00 год.
Середа з 08:00 год. до 16:00 год.
Четвер з 10:00 год. до 20:00 год.
П’ятниця з 08:00 год. до 16:00 год.
Субота з 10:00 год. до 15:00 год.
Неділя – вихідний.
Телефон, адреса електронної пошти, веб-сайт
Тел. +380501325122
Електронна пошта: cnap.boyany@ukr.net
Закони України
Документ 5203-VI, чинний, поточна редакція — Редакція від 27.04.2024, підстава - 3585-IX
( Остання подія — Редакція, відбудеться пізніше, підстава - 1206-IX. Подивитися в історії? )
Інформація Зберегти Картка документа Зміст документа Пошук у тексті Текст для друку
ЗАКОН УКРАЇНИ |
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 32, ст.409)
{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 399-VII від 04.07.2013, ВВР, 2014, № 14, ст.255
№ 1197-VII від 10.04.2014, ВВР, 2014, № 24, ст.883
№ 191-VIII від 12.02.2015, ВВР, 2015, № 21, ст.133
№ 222-VIII від 02.03.2015, ВВР, 2015, № 23, ст.158
№ 834-VIII від 26.11.2015, ВВР, 2016, № 1, ст.9
№ 888-VIII від 10.12.2015, ВВР, 2016, № 3, ст.30
№ 1540-VIII від 22.09.2016, ВВР, 2016, № 51, ст.833
№ 1666-VIII від 06.10.2016, ВВР, 2016, № 47, ст.800
№ 1670-VIII від 06.10.2016, ВВР, 2016, № 48, ст.808
№ 1798-VIII від 21.12.2016, ВВР, 2017, № 7-8, ст.50
№ 2019-VIII від 13.04.2017, ВВР, 2017, № 27-28, ст.312
№ 2042-VIII від 18.05.2017, ВВР, 2017, № 31, ст.343
№ 79-IX від 12.09.2019, ВВР, 2019, № 44, ст.277
№ 114-IX від 19.09.2019, ВВР, 2019, № 45, ст.289
№ 703-IX від 16.06.2020, ВВР, 2020, № 45, ст.387
№ 943-IX від 03.11.2020
№ 1089-IX від 16.12.2020
№ 1556-IX від 17.06.2021, ВВР, 2021, № 35, ст.295
№ 1638-IX від 14.07.2021, ВВР, 2021, № 39, ст.321
№ 1667-IX від 15.07.2021
№ 1689-IX від 15.07.2021, ВВР, 2021, № 47, ст.383
№ 1702-IX від 16.07.2021, ВВР, 2021, № 41, ст.339
№ 1767-IX від 22.09.2021, ВВР, 2021, № 51, ст.418
№ 2024-IX від 27.01.2022, ВВР, 2023 , № 14, ст.35
№ 2073-IX від 17.02.2022, ВВР, 2023, № 15, ст.50
№ 2529-IX від 16.08.2022
№ 2801-IX від 01.12.2022, ВВР, 2023, № 54, ст.159
№ 2849-IX від 13.12.2022, ВВР, 2023, №№ 47-50, ст.120
№ 3220-IX від 30.06.2023, ВВР, 2023, № 82, ст.301
№ 3221-IX від 30.06.2023, ВВР, 2023, № 83, ст.302
№ 3585-IX від 22.02.2024}
{У тексті Закону слова "засобів телекомунікаційного зв’язку" замінено словами "технічних засобів електронних комунікацій" згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020}
{У тексті Закону слова "засоби масової інформації" у всіх відмінках і числах замінено словом "медіа" згідно із Законом № 2849-IX від 13.12.2022}
Цей Закон визначає правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або здійснення обов’язків такої особи відповідно до закону;
{Пункт 1 статті 1 в редакції Законів № 1689-IX від 15.07.2021, № 1767-IX від 22.09.2021}
2) суб’єкт звернення - фізична особа, юридична особа, яка звертається за отриманням адміністративних послуг;
3) суб’єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб’єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.
{Пункт 3 статті 1 в редакції Закону № 1666-VIII від 06.10.2016}
1. Дія цього Закону поширюється на суспільні відносини, пов’язані з наданням адміністративних послуг.
2. Дія цього Закону не поширюється на відносини щодо:
1) здійснення державного нагляду (контролю), у тому числі державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин;
{Пункт 1 частини другої статті 2 в редакції Закону № 2042-VIII від 18.05.2017}
2) метрологічного контролю і нагляду;
3) акредитації органів з оцінки відповідності;
4) дізнання, досудового слідства;
5) оперативно-розшукової діяльності;
6) судочинства, виконавчого провадження;
9) доступу до публічної інформації;
10) застосування законодавства про захист економічної конкуренції;
10-1) здійснення державного регулювання ринків фінансових послуг, ринків капіталу та організованих товарних ринків;
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 10-1 згідно із Законом № 79-IX від 12.09.2019; в редакції Закону № 3585-IX від 22.02.2024}
11) провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею;
12) набуття прав на конкурсних засадах;
13) набуття прав стосовно об’єктів, обмежених у цивільному обігу;
14) здійснення державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 14 згідно із Законом № 1540-VIII від 22.09.2016}
15) сертифікації оператора системи передачі відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії";
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 15 згідно із Законом № 2019-VIII від 13.04.2017}
15-1) гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 15-1 згідно із Законом № 3220-IX від 30.06.2023}
16) авторизації електронних майданчиків та прийняття рішення про відключення авторизованих електронних майданчиків від електронної системи закупівель, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі";
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 16 згідно із Законом № 114-IX від 19.09.2019}
17) здійснення дій, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування напівпровідникових виробів, торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення, об’єкти авторського права і суміжних прав, реєстрація та акредитація організацій колективного управління);
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 17 згідно із Законом № 703-IX від 16.06.2020}
18) здійснення державного регулювання у сфері медіа;
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 18 згідно із Законом № 1556-IX від 17.06.2021; в редакції Закону № 2849-IX від 13.12.2022}
18) набуття статусу резидента Дія Сіті та внесення відомостей до реєстру Дія Сіті відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні";
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 18 згідно із Законом № 1667-IX від 15.07.2021}
{Абзац частини другої статті 2 виключено на підставі Закону № 2024-IX від 27.01.2022}
19) видачі міжнародних сертифікатів, міжнародних ветеринарних сертифікатів та інших ветеринарних документів, передбачених законами України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" та "Про ветеринарну медицину".
{Частину другу статті 2 доповнено пунктом 19 згідно із Законом № 3221-IX від 30.06.2023}
Стаття 3. Законодавство у сфері надання адміністративних послуг
1. Законодавство у сфері надання адміністративних послуг складається з Конституції України, цього та інших законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері надання адміністративних послуг.
2. Надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та цього Закону з урахуванням особливостей, визначених законами, які регулюють суспільні відносини у відповідних сферах, зокрема Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
{Частина друга статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законами № 222-VIII від 02.03.2015, № 1689-IX від 15.07.2021; в редакції Закону № 2073-IX від 17.02.2022}
3. До адміністративних послуг також прирівнюється надання органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом влади Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, їх посадовими особами, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації витягів та виписок із реєстрів, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.
{Частина третя статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015; в редакції Закону № 1666-VIII від 06.10.2016}
4. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлені інші правила, ніж передбачені законодавством України у сфері надання адміністративних послуг, застосовуються правила міжнародного договору.
{Частина четверта статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
Стаття 4. Державна політика у сфері надання адміністративних послуг
1. Державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах:
1) верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;
5) оперативності та своєчасності;
6) доступності інформації про надання адміністративних послуг;
7) захищеності персональних даних;
8) раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;
9) неупередженості та справедливості;
10) доступності та зручності для суб’єктів звернень.
Стаття 5. Основні вимоги до регулювання надання адміністративних послуг
1. Виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюються:
1) найменування адміністративної послуги та підстави для її одержання;
{Пункт 1 частини першої статті 5 в редакції Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
2) суб’єкт надання адміністративної послуги та його повноваження щодо надання адміністративної послуги;
3) перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги;
4) платність або безоплатність надання адміністративної послуги;
5) граничний строк надання адміністративної послуги;
6) перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги.
2. Адміністративні послуги визначаються виключно законом.
{Частина друга статті 5 в редакції Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
Стаття 6. Інформація про адміністративні послуги
1. Суб’єкти звернення мають право на безоплатне отримання інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання, що забезпечується шляхом надання їм безоплатного доступу до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, функціонування телефонної довідки та інформування таких суб’єктів через медіа.
{Частина перша статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 888-VIII від 10.12.2015, № 943-IX від 03.11.2020}
2. Суб’єкти надання адміністративних послуг зобов’язані забезпечити:
1) облаштування у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги;
2) створення та функціонування веб-сайтів, на яких розміщується інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування;
3) здійснення посадовими особами прийому суб’єктів звернень згідно з графіком, затвердженим керівником відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг. Кількість годин прийому суб’єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень;
{Пункт 3 частини другої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
4) надання суб’єкту звернення, який звернувся за допомогою технічних засобів електронних комунікацій (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), інформації про порядок надання адміністративних послуг;
{Пункт 4 частини другої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020}
5) видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширення таких матеріалів у приміщеннях, в яких здійснюється прийом суб’єктів звернень;
6) облаштування скриньки, встановлення зворотного зв’язку в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів;
{Пункт 6 частини другої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
7) безоплатне надання консультацій суб’єктам звернень з питань отримання адміністративних послуг у місцях, де здійснюється прийом суб’єктів звернень.
{Частину другу статті 6 доповнено абзацом восьмим згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
У разі надання адміністративних послуг через центр надання адміністративних послуг суб’єктам надання адміністративних послуг забороняється проводити консультації з питань надання таких послуг поза межами центру надання адміністративних послуг.
{Частину другу статті 6 доповнено абзацом дев'ятим згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
Стаття 7. Вимоги щодо якості надання адміністративних послуг
1. Суб’єкт надання адміністративних послуг може видавати організаційно-розпорядчі акти про встановлення власних вимог щодо якості надання адміністративних послуг (визначення кількості годин прийому, максимального часу очікування у черзі та інших параметрів оцінювання якості надання адміністративних послуг).
2. У разі якщо суб’єктом надання адміністративної послуги є посадова особа, вимоги щодо якості надання адміністративних послуг визначаються органом, якому вона підпорядковується.
3. Вимоги, передбачені частинами першою та другою цієї статті, не можуть погіршувати умови надання адміністративних послуг, визначені законом.
4. Моніторинг якості надання адміністративних послуг здійснюється за показниками та у порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Моніторинг здійснюється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних.
Суб’єктами моніторингу якості надання адміністративних послуг є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання адміністративних послуг, Київська та Севастопольська міські, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, суб’єкти надання адміністративних послуг, органи місцевого самоврядування, центри надання адміністративних послуг.
Моніторинг включає збирання, обробку та аналіз даних з метою визначення та вжиття заходів щодо підвищення рівня якості надання адміністративних послуг.
Результати моніторингу, а також заходи щодо підвищення рівня якості надання адміністративних послуг є відкритими та підлягають оприлюдненню не рідше одного разу на рік у порядку та за формою, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
{Статтю 7 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
Стаття 8. Інформаційна і технологічна картки адміністративної послуги
1. Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується.
2. Інформаційна картка адміністративної послуги, що надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, їх посадовими особами, які уповноважені відповідно до закону надавати адміністративну послугу, затверджується на підставі типової інформаційної картки, затвердженої відповідним центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом.
{Статтю 8 доповнено новою частиною згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
3. У разі делегування центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом відповідно до закону повноважень з надання адміністративних послуг органам місцевого самоврядування інформаційна картка адміністративної послуги, що надається органом, якому делеговані такі повноваження, затверджується на підставі типової інформаційної картки, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики щодо делегованого повноваження.
{Статтю 8 доповнено новою частиною згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
4. Інформаційна картка адміністративної послуги містить інформацію про:
1) суб’єкта надання адміністративної послуги та/або центр надання адміністративних послуг (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти та веб-сайту);
2) перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги;
3) платність або безоплатність адміністративної послуги, розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за платну адміністративну послугу;
4) строк надання адміністративної послуги;
5) результат надання адміністративної послуги;
6) можливі способи отримання відповіді (результату);
7) акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги.
Інформаційна картка адміністративної послуги розміщується суб’єктом надання адміністративних послуг на його офіційному веб-сайті та у місці здійснення прийому суб’єктів звернень.
5. Технологічна картка адміністративної послуги містить інформацію про порядок надання адміністративної послуги.
У технологічній картці адміністративної послуги зазначаються:
1) етапи опрацювання звернення про надання адміністративної послуги;
2) відповідальна посадова особа;
3) структурні підрозділи, відповідальні за етапи (дію, рішення);
4) строки виконання етапів (дії, рішення).
6. Вимоги до підготовки технологічної картки адміністративної послуги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Стаття 9. Порядок надання адміністративних послуг
1. Адміністративні послуги надаються суб’єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг.
Адміністративні послуги в електронній формі надаються з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування. Порядок та вимоги щодо інтеграції інформаційних систем державних органів та органів місцевого самоврядування до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання адміністративних послуг.
2. Заява на отримання адміністративної послуги (далі - заява) подається в порядку, встановленому Законом України "Про адміністративну процедуру".
Центри надання адміністративних послуг та суб’єкти надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законодавством, а також на вимогу суб’єкта звернення забезпечують складання заяви в електронній формі, її друкування та надання суб’єкту звернення для перевірки та підписання.
3. Забороняється вимагати від суб’єкта звернення для надання адміністративної послуги документи або інформацію, не передбачені законом.
4. Суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління. Для отримання адміністративної послуги суб’єкт звернення у випадках, передбачених законом, подає, зокрема, такі документи (якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в обсязі, достатньому для надання адміністративної послуги):
1) документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, у тому числі військовослужбовців;
отримання статусу біженця чи притулку в Україні (зокрема посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист);
3) документи військового обліку;
4) свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану;
5) документи, що підтверджують надання особі спеціального права на керування транспортним засобом відповідної категорії;
6) документи, що посвідчують проходження обов’язкового технічного контролю транспортних засобів відповідної категорії;
7) документи на транспортний засіб та його складові частини, у тому числі реєстраційні документи;
8) документи про трудову діяльність, трудовий стаж і заробітну плату;
9) документи про освіту та/або професійну кваліфікацію, науковий ступінь, вчене звання, а також документи, пов’язані з проходженням навчання, видані закладами освіти;
10) довідки, висновки та інші документи, видані закладами охорони здоров’я;
11) документи Національного архівного фонду та інші архівні документи відповідно до законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи;
12) рішення, вироки, ухвали і постанови судів;
13) установчі документи юридичної особи;
14) рішення, висновки і дозволи, прийняті (видані) органами опіки та піклування відповідно до законодавства;
15) документи медико-соціальної експертизи;
16) посвідчення та документи, що підтверджують право громадянина на отримання соціальної допомоги;
17) документи про державні і відомчі нагороди, державні премії та знаки розрізнення.
5. Суб’єкт надання адміністративної послуги отримує відповідні документи або інформацію без участі суб’єкта звернення на підставі поданих у заяві відомостей, у тому числі шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
6. Суб’єкт надання адміністративної послуги, підприємства, установи або організації, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, зобов’язані:
1) забезпечити безоплатне надання таких документів або інформації не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від суб’єкта надання адміністративної послуги, якщо інше не передбачено законом;
2) вживати заходів для розбудови системи міжвідомчої електронної взаємодії, забезпечення безоплатного та відкритого доступу до власних інформаційних систем та баз даних, якщо інше не передбачено законом;
3) відповідно до закону забезпечити зберігання та захист інформації, отриманої в результаті надання адміністративної послуги;
4) забезпечити безоплатний віддалений доступ до власних інформаційних систем та електронних баз даних (реєстрів), що містять інформацію, необхідну для надання адміністративних послуг, адміністраторам центрів надання адміністративних послуг та суб’єктам надання таких адміністративних послуг, у тому числі через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;
5) вживати заходів для запровадження надання адміністративних послуг в електронній формі.
7. Суб’єкт надання адміністративних послуг забезпечує можливість безоплатного одержання суб’єктами звернення у достатній кількості бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення за наданням адміністративної послуги, у тому числі одержання бланків з веб-сайтів суб’єктів надання адміністративних послуг, у центрах надання адміністративних послуг.
8. Суб’єкт надання адміністративних послуг забезпечує вільний доступ до своїх приміщень, у яких здійснюється прийом суб’єктів звернення, у тому числі належні умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
{Стаття 9 із змінами, внесеними згідно із Законами № 888-VIII від 10.12.2015, № 943-IX від 03.11.2020, № 1689-IX від 15.07.2021; в редакції Закону № 2073-IX від 17.02.2022}
Стаття 10. Строки надання адміністративних послуг
1. Граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом.
2. У разі якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб’єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.
3. Суб’єкт надання адміністративних послуг надає адміністративну послугу, а центр надання адміністративних послуг забезпечує організацію надання такої послуги у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктом звернення.
4. У разі надання адміністративної послуги суб’єктом надання адміністративних послуг, який діє на засадах колегіальності, рішення про надання адміністративної послуги або про відмову в її наданні приймається у строк, визначений частиною першою або другою цієї статті, а в разі неможливості прийняття зазначеного рішення у такий строк - на першому засіданні (слуханні) після закінчення цього строку.
5. Адміністративна послуга вважається наданою з моменту отримання її суб’єктом звернення особисто або направлення поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) листа з повідомленням про можливість отримання такої послуги на адресу суб’єкта звернення. У випадках, передбачених законодавством, відповідний документ може бути надісланий поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), у тому числі, за бажанням суб’єкта звернення, кур’єром за додаткову плату, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій. При цьому строк доставки поштової кореспонденції не зараховується до строку надання адміністративної послуги.
{Частина п'ята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
Стаття 11. Плата за надання адміністративних послуг (адміністративний збір)
1. При наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, справляється плата (адміністративний збір).
2. Надання адміністративних послуг у сфері соціального забезпечення громадян здійснюється на безоплатній основі.
3. Розмір плати за надання адміністративної послуги (адміністративного збору) і порядок її справляння визначаються законом з урахуванням її соціального та економічного значення.
4. Плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) зараховується до державного або відповідного місцевого бюджету, крім випадків, встановлених законом.
{Частина четверта статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 834-VIII від 26.11.2015}
5. Плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) вноситься суб’єктом звернення одноразово за весь комплекс дій та рішень суб’єкта надання адміністративних послуг, необхідних для отримання адміністративної послуги (включаючи вартість бланків, експертиз, здійснюваних суб’єктом надання адміністративної послуги, отримання витягів з реєстрів тощо).
6. Стягнення за надання адміністративних послуг будь-яких додаткових не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів забороняється.
7. Орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи не можуть надавати інші платні послуги.
{Частина сьома статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законами № 888-VIII від 10.12.2015, № 1798-VIII від 21.12.2016}
8. Внесення відомостей до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг і є їх складовою, здійснюється безкоштовно.
{Частина восьма статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
Стаття 12. Центр надання адміністративних послуг
1. Центр надання адміністративних послуг - це постійно діючий робочий орган або виконавчий орган (структурний підрозділ) органу місцевого самоврядування або місцевої державної адміністрації, що зазначені у частині другій цієї статті, в якому надаються адміністративні послуги згідно з переліком, визначеним відповідно до цього Закону.
У центрах надання адміністративних послуг послуги надаються адміністратором центру, у тому числі шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг. У виняткових випадках (якщо послуги у центрах надання адміністративних послуг не можуть бути надані адміністратором або таке їх надання є значно гіршим для інтересів суб’єктів звернення та/або публічних інтересів) окремі адміністративні послуги можуть надаватися через центр надання адміністративних послуг посадовими особами суб’єктів надання адміністративних послуг на підставі узгоджених рішень з органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг.
Центр надання адміністративних послуг, утворений як постійно діючий робочий орган, забезпечує надання адміністративних послуг суб’єктам звернення із залученням до його роботи посадових осіб окремих виконавчих органів (структурних підрозділів) органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг.
Центри надання адміністративних послуг мають власні найменування та можуть мати символіку. Окремо від найменування та символіки центри мають право використовувати позначення "Центр Дії".
{Частина перша статті 12 в редакції Законів № 888-VIII від 10.12.2015, № 943-IX від 03.11.2020}
2. Центри надання адміністративних послуг утворюються:
1) Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією;
2) міською, селищною, сільською радою.
{Частина друга статті 12 в редакції Законів № 888-VIII від 10.12.2015, № 943-IX від 03.11.2020}
3. Територіальні громади, з урахуванням Закону України "Про співробітництво територіальних громад", можуть укладати між собою договори про співробітництво територіальних громад з метою підвищення якості надання послуг населенню на основі спільних інтересів та цілей.
{Частина третя статті 12 в редакції Законів № 888-VIII від 10.12.2015, № 943-IX від 03.11.2020}
4. З метою забезпечення належної доступності адміністративних послуг можуть утворюватися територіальні підрозділи та віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів центрів надання адміністративних послуг.
Організаційне забезпечення діяльності територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів центрів надання адміністративних послуг покладається на виконавчий орган (структурний підрозділ) органу місцевого самоврядування або місцевої державної адміністрації, що зазначені у частині другій цієї статті.
Кабінет Міністрів України розробляє методичні рекомендації щодо критеріїв територіальної доступності центру надання адміністративних послуг, включаючи його територіальні підрозділи та віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів.
{Частина четверта статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015; в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
5. У разі утворення центру надання адміністративних послуг як постійно діючого робочого органу для здійснення матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності центру надання адміністративних послуг у структурі відповідної ради, міської, районної державної адміністрації утворюється (визначається) виконавчий орган (структурний підрозділ), на який покладаються керівництво та відповідальність за організацію діяльності такого центру.
{Абзац перший частини п'ятої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
Посадові особи суб’єктів надання адміністративних послуг зобов’язані дотримуватися вимог щодо часу прийому та інших вимог до організації роботи у центрах надання адміністративних послуг, встановлених органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг.
{Частину п'яту статті 12 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
6. Перелік адміністративних послуг, які надаються через центр надання адміністративних послуг, визначається органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг.
Надання адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є відповідна рада (її виконавчі органи або посадові особи), здійснюється виключно через центр надання адміністративних послуг.
{Частина шоста статті 12 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
7. Кабінет Міністрів України затверджує перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через центри надання адміністративних послуг.
{Частина сьома статті 12 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
8. Якщо адміністративні послуги надаються у центрах надання адміністративних послуг, суб’єктам надання адміністративних послуг забороняється приймати заяви, видавати суб’єктам звернення оформлені результати надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в наданні адміністративних послуг) поза зазначеними центрами, їх територіальними підрозділами та віддаленими (у тому числі пересувними) робочими місцями адміністраторів, крім випадків подання заяв з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
{Частина восьма статті 12 в редакції Законів № 191-VIII від 12.02.2015, № 943-IX від 03.11.2020}
9. За рішенням органу, що утворив центр надання адміністративних послуг, у такому центрі також може здійснюватися:
1) прийняття звітів, декларацій, скарг;
3) прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг;
4) укладення договорів і угод представниками суб’єктів господарювання, які займають монопольне становище на відповідному ринку послуг, які мають соціальне значення для населення (водо-, тепло-, газо-, електропостачання тощо);
5) надання суб’єктам звернення можливості самостійно звернутися за отриманням адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання ними місць для самообслуговування;
{Частину дев'яту статті 12 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
6) реєстрація користувачів засобів електронної ідентифікації та підписувачів згідно із законодавством у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг у разі укладення відповідних договорів з надавачами послуг електронної ідентифікації та надавачами електронних довірчих послуг.
{Частину дев'яту статті 12 доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 2801-IX від 01.12.2022}
{Частина дев'ята статті 12 в редакції Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
10. Положення про центр надання адміністративних послуг та його регламент затверджуються органом, який прийняв рішення про утворення центру. Кабінет Міністрів України затверджує примірне положення про центр надання адміністративних послуг та його регламент.
Рішення про утворення центру, про затвердження положення про центр надання адміністративних послуг, про затвердження регламенту центру надання адміністративних послуг, а також переліку адміністративних послуг, що надаються через центр надання адміністративних послуг, які прийняті на підставі примірного положення про центр надання адміністративних послуг, примірного регламенту центру надання адміністративних послуг та з урахуванням положень частини сьомої цієї статті, не є регуляторними актами у сфері господарської діяльності та не підлягають державній реєстрації.
{Частину десяту статті 12 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
11. Час прийому суб’єктів звернень є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, що надаються через центр надання адміністративних послуг, і становить:
1) у центрах надання адміністративних послуг, утворених Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією (у тому числі їх територіальних підрозділах), міськими радами, - не менше шести днів на тиждень та семи годин на день;
{Пункт 1 частини одинадцятої статті 12 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
2) в інших центрах надання адміністративних послуг - не менше п’яти днів на тиждень та семи годин на день;
3) у територіальних підрозділах центру надання адміністративних послуг та у віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів центру час прийому суб’єктів звернень визначається органом, що утворив центр надання адміністративних послуг.
{Пункт 3 частини одинадцятої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
При цьому прийом суб’єктів звернення в усіх центрах надання адміністративних послуг здійснюється без перерви на обід, а в центрах надання адміністративних послуг, утворених Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією, міськими, селищними радами, - не менше одного дня на тиждень до двадцятої години.
{Абзац п'ятий частини одинадцятої статті 12 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
За рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, час прийому суб’єктів звернень може бути збільшено.
{Частина одинадцята статті 12 в редакції Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
1. Адміністратор - це посадова особа органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, яка надає адміністративні послуги або організовує їх надання шляхом взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.
У разі утворення центру надання адміністративних послуг як постійно діючого робочого органу до його складу включаються окремі посадові особи виконавчих органів (структурних підрозділів) органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, на яких можуть покладатися всі або окремі завдання адміністратора.
{Частина перша статті 13 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
2. Адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до законодавства.
{Частина друга статті 13 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
3. Адміністратор має особисту печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, власного імені, по батькові або порядкового номера печатки (штампа) та найменування центру надання адміністративних послуг.
{Частина третя статті 13 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
4. Основними завданнями адміністратора є:
1) надання суб’єктам звернень вичерпної інформації та консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;
2) прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання;
3) видача або забезпечення направлення через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення щодо можливості отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;
4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг;
5) здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень;
6) надання адміністративних послуг за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг;
{Пункт 6 частини четвертої статті 13 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
7) складення протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
{Частину четверту статті 13 доповнено пунктом 7 згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015}
8) розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладення стягнень.
{Частину четверту статті 13 доповнено пунктом 8 згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
1) безоплатно одержувати від суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ, організацій, які належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням адміністративних послуг, у порядку, визначеному статтею 9 цього Закону;
2) погоджувати документи (рішення) в інших органах державної влади та органах місцевого самоврядування, отримувати їх висновки з метою надання адміністративної послуги без залучення суб’єкта звернення;
3) інформувати керівника центру надання адміністративних послуг та керівників суб’єктів надання адміністративних послуг про порушення термінів розгляду заяв щодо надання адміністративної послуги, вимагати вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень;
4) посвідчувати власним підписом та печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної послуги.
6. За рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, надання адміністративних послуг та/або виконання окремих завдань адміністратора, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснюватися старостою.
{Статтю 13 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020; в редакції Закону № 1638-IX від 14.07.2021}
Стаття 14. Організаційне забезпечення надання адміністративних послуг
1. Організація забезпечення надання адміністративних послуг здійснюється шляхом:
1) забезпечення безоплатного автоматизованого віддаленого доступу адміністраторів у режимі реального часу до інформації в інформаційних системах суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ, організацій, які належать до сфери їх управління, в яких міститься інформація, необхідна для надання адміністративних послуг, якщо інше не передбачено законом;
{Пункт 1 частини першої статті 14 набирає чинності 1 січня 2013 року}
2) надання на підставі запитів адміністраторів інформації, необхідної для виконання покладених на них завдань;
3) забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернень у строки, встановлені законом, на підставі відповідних документів, одержаних від адміністраторів.
Стаття 15. Надання супутніх послуг
1. У приміщеннях, де розміщуються центри надання адміністративних послуг, інших приміщеннях, де надаються адміністративні послуги, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).
Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.
{Частину першу статті 15 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
{Частину другу статті 15 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
{Частину третю статті 15 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
4. Надання платних супутніх послуг суб’єктом надання адміністративних послуг, центром надання адміністративних послуг забороняється.
Стаття 16. Реєстр адміністративних послуг
1. Реєстр адміністративних послуг (далі - Реєстр) формується і ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері надання адміністративних послуг, з метою:
{Абзац перший частини першої статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015}
1) ведення обліку адміністративних послуг;
2) забезпечення відкритого і безоплатного доступу до інформації про адміністративні послуги.
2. Реєстр містить інформацію про:
1) перелік адміністративних послуг;
2) правові підстави надання адміністративних послуг;
3) суб’єкта надання адміністративних послуг;
4) розмір плати (адміністративний збір) за адміністративну послугу (у разі надання послуги на платній основі);
5) інші відомості, визначені Кабінетом Міністрів України.
3. Порядок ведення Реєстру, зокрема строки та порядок подання до Реєстру інформації, передбаченої частиною другою цієї статті, органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, визначається Кабінетом Міністрів України.
{Частина третя статті 16 в редакції Закону № 943-IX від 03.11.2020}
Стаття 17. Єдиний державний портал адміністративних послуг
1. Надання адміністративних послуг в електронній формі та доступ суб’єктів звернення до інформації про адміністративні послуги з використанням мережі Інтернет забезпечуються засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, який є офіційним джерелом інформації про надання адміністративних послуг в Україні.
{Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
2. Держателем Єдиного державного вебпорталу електронних послуг є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері надання адміністративних послуг.
Відповідальний за адміністрування Єдиного державного вебпорталу електронних послуг визначається Кабінетом Міністрів України.
{Частина друга статті 17 в редакції Закону № 191-VIII від 12.02.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 943-IX від 03.11.2020}
{Частину третю статті 17 виключено на підставі Закону № 943-IX від 03.11.2020}
4. Кабінет Міністрів України затверджує Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
У Положенні про Єдиний державний вебпортал електронних послуг визначаються основні завдання, функціональні можливості, суб’єкти ведення та інформація вебпорталу, строки та порядок подання інформації для розміщення на ньому, а також інші питання функціонування вебпорталу.
Захист інформації, що міститься в Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, відповідно до вимог законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах та про захист персональних даних здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері надання адміністративних послуг.
{Абзац третій частини четвертої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2529-IX від 16.08.2022}
{Частина четверта статті 17 в редакції Законів № 191-VIII від 12.02.2015; № 943-IX від 03.11.2020}
Стаття 18. Фінансове та інше забезпечення надання адміністративних послуг
1. Фінансове та інше забезпечення діяльності системи державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з надання адміністративних послуг здійснюється виключно за рахунок Державного бюджету України, відповідних місцевих бюджетів.
2. Органи виконавчої влади, інші державні органи здійснюють закупівлю бланків для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів) у державних підприємств, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації та контролю за виготовленням бланків цінних паперів, документів суворої звітності. Закупівля товарів, робіт і послуг для надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі".
{Частина друга статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законами № 399-VII від 04.07.2013, № 1670-VIII від 06.10.2016, № 943-IX від 03.11.2020}
3. Орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи та центри надання адміністративних послуг звільняються від плати за підключення (у тому числі обслуговування та використання) до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг.
{Статтю 18 доповнено новою частиною згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1798-VIII від 21.12.2016}
4. Обов’язковою умовою договору про створення об’єкта права інтелектуальної власності на замовлення суб’єкта надання адміністративної послуги є повне набуття цим суб’єктом майнових прав інтелектуальної власності на створений на його замовлення об’єкт.
5. Суб’єкт надання адміністративної послуги не може укладати договори про створення об’єкта права інтелектуальної власності на замовлення, якщо умовами такого договору не передбачається повне передання майнових прав інтелектуальної власності на такий об’єкт суб’єкту надання адміністративної послуги.
6. Технічне обслуговування чи будь-яка інша підтримка на платній основі об’єкта права інтелектуальної власності, що використовується для надання адміністративних послуг, здійснюється за цінами, встановленими відповідно до статті 191 Господарського кодексу України.
7. Право власності на реєстри, інші інформаційні бази, що використовуються для надання адміністративних послуг, належить державі або органам місцевого самоврядування.
8. Держателем реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг, можуть бути виключно органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Стаття 19. Відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері надання адміністративних послуг
1. Посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністратори несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законом, за порушення вимог законодавства у сфері надання адміністративних послуг.
2. Дії або бездіяльність посадових осіб, уповноважених відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністраторів можуть бути оскаржені в порядку адміністративного оскарження та/або до суду в порядку, встановленому законом.
{Частина друга статті 19 в редакції Закону № 2073-IX від 17.02.2022}
3. Шкода, заподіяна фізичним або юридичним особам посадовими особами, уповноваженими відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністраторами внаслідок їх неправомірних діянь, відшкодовується у встановленому законом порядку.
4. Держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, відшкодувавши шкоду, заподіяну посадовою особою, уповноваженою відповідно до закону надавати адміністративні послуги, чи адміністратором внаслідок незаконно прийнятих ними рішень, дій чи бездіяльності, мають право зворотної вимоги до винної особи згідно із законом.
Стаття 20. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
частини восьмої статті 11 та пункту 1 частини першої статті 14 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2013 року;
пунктів 4-6 частини третьої статті 17 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2014 року.
{Пункт 2 статті 20 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
1) центри надання адміністративних послуг утворюються міськими радами міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями до 1 січня 2014 року;
2) діяльність центрів надання адміністративних послуг, утворених до набрання чинності цим Законом, а також утворених у період до ухвалення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, необхідних для організації діяльності центрів надання адміністративних послуг відповідно до цього Закону, повинна бути приведена органами, які їх утворили, у відповідність із вимогами, передбаченими цим Законом, до 1 січня 2014 року;
3) витяги та виписки з реєстрів, свідоцтва, довідки, копії та дублікати документів, інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт, надаються за цінами, встановленими відповідно до вимог Закону України «Про ціни і ціноутворення»;
4) ціни на бланки документів, у тому числі суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), установлюються відповідно до вимог Закону України «Про ціни і ціноутворення».
4. Внести зміни до таких законів України:
1) статтю 191 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18–22, ст. 144) доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Державні регульовані ціни встановлюються на бланки документів, у тому числі суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), відповідно до закону";
2) пункт "б" статті 27 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170; 2010 р., № 37, ст. 496) доповнити підпунктом 4 такого змісту:
"4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг";
3) статтю 11 "Прикінцеві положення" Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483; 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1. Дозвільні центри, утворені відповідно до цього Закону, є складовою частиною центрів надання адміністративних послуг, що створюються відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги";
{Підпункт 4 пункту 4 статті 20 втратив чинність на підставі Закону № 1197-VII від 10.04.2014}
5. Визнати таким, що втрачає чинність з 1 січня 2014 року, пункт 2 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112).
6. Кабінету Міністрів України:
1) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити в установленому порядку включення до Реєстру адміністративних послуг послуг, передбачених підпунктом 3 пункту 3 та пунктом 6 цієї статті;
2) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
а) за участю органів місцевого самоврядування здійснити необхідні заходи з організації підготовки адміністраторів для забезпечення ефективної роботи центрів надання адміністративних послуг;
б) забезпечити прийняття органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
в) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
г) забезпечити приведення нормативно-правових актів органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом;
ґ) вирішити в установленому порядку питання про віднесення посади адміністратора, що запроваджується згідно з цим Законом, та посади державного адміністратора, запровадженої згідно із Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", за умовами оплати праці, матеріально-побутового забезпечення відповідно до посад, які належать відповідно до III групи посад державної служби згідно із Законом України "Про державну службу" від 17 листопада 2011 року та до V категорії посад в органах місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування";
д) підготувати та подати до Верховної Ради України проекти законів про:
{Абзац другий підпункту "д" підпункту 2 пункту 6 статті 20 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
{Абзац третій підпункту "д" підпункту 2 пункту 6 статті 20 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
{Абзац четвертий підпункту "д" підпункту 2 пункту 6 статті 20 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015}
внесення змін до законодавчих актів України, у тому числі до Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв’язку з прийняттям цього Закону.
7. Кабінету Міністрів України, органам місцевого самоврядування в установленому порядку забезпечити не пізніше ніж з 1 січня 2013 року, припинення надання підприємствами, установами, організаціями адміністративних послуг.
{Пункт 7 статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом № 888-VIII від 10.12.2015}
Документ 3392-VI, чинний, поточна редакція — Редакція від 29.06.2024, підстава - 2804-IX
( Остання подія — Редакція, відбудеться пізніше, підстава - 1206-IX, 3221-IX. Подивитися в історії? )
Інформація Зберегти Картка документа Зміст документа Пошук у тексті Текст для друку
|
ЗАКОН УКРАЇНИ |
Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 47, ст.532)
{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 3677-VI від 08.07.2011, ВВР, 2012, № 17, ст.155
№ 3995-VI від 03.11.2011, ВВР, 2012, № 23, ст.238
№ 4496-VI від 13.03.2012, ВВР, 2013, № 2, ст.4
№ 4619-VI від 22.03.2012, ВВР, 2013, № 2, ст.10
№ 4710-VI від 17.05.2012, ВВР, 2013, № 8, ст.75
№ 4718-VI від 17.05.2012, ВВР, 2013, № 14, ст.92
№ 4781-VI від 17.05.2012, ВВР, 2013, № 15, ст.104
№ 4782-VI від 17.05.2012, ВВР, 2013, № 15, ст.105
№ 4840-VI від 24.05.2012, ВВР, 2013, № 15, ст.116
№ 5404-VI від 02.10.2012, ВВР, 2013, № 41, ст.550
№ 1193-VII від 09.04.2014, ВВР, 2014, № 23, ст.873
№ 1314-VII від 05.06.2014, ВВР, 2014, № 30, ст.1008
№ 1602-VII від 22.07.2014, ВВР, 2014, № 41-42, ст.2024
№ 124-VIII від 15.01.2015, ВВР, 2015, № 14, ст.96
№ 191-VIII від 12.02.2015, ВВР, 2015, № 21, ст.133
№ 864-VIII від 08.12.2015, ВВР, 2016, № 4, ст.39
№ 867-VIII від 08.12.2015, ВВР, 2016, № 4, ст.40
№ 1780-VIII від 08.12.2016, ВВР, 2017, № 4, ст.41
№ 2059-VIII від 23.05.2017, ВВР, 2017, № 29, ст.315
№ 2264-VIII від 21.12.2017, ВВР, 2018, № 10, ст.53
№ 2740-VIII від 06.06.2019, ВВР, 2019, № 28, ст.116
№ 199-IX від 17.10.2019, ВВР, 2019, № 51, ст.377
№ 850-IX від 02.09.2020, ВВР, 2021, № 14, ст.119
№ 1054-IX від 03.12.2020
№ 1089-IX від 16.12.2020
№ 1423-IX від 28.04.2021
№ 2309-IX від 19.06.2022
№ 2320-IX від 20.06.2022
№ 2573-IX від 06.09.2022
№ 2804-IX від 01.12.2022
№ 2989-IX від 21.03.2023
№ 3065-IX від 02.05.2023
№ 3221-IX від 30.06.2023}
Стаття 1. Затвердити Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік) згідно з додатком (додається).
Термін "документ дозвільного характеру" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.
{Частина третя статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1193-VII від 09.04.2014}
Документи дозвільного характеру, необхідність видачі яких встановлюється міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що не внесені до затвердженого цим Законом Переліку, видаються відповідно до міжнародних договорів.
Видача документів дозвільного характеру у сферах державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту економічної конкуренції та використання ядерної енергії здійснюється згідно із законами, що регулюють відносини у цих сферах.
Встановлення інших видів документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності може здійснюватися шляхом внесення відповідних змін до цього Закону.
Зміни до Переліку вносяться одночасно (разом) з внесенням змін до законів України, що регулюють відносини у цій сфері.
Необхідність одержання документів дозвільного характеру, встановлена законами, виникає виключно після внесення таких документів до Переліку, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
{Статтю 1 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 1193-VII від 09.04.2014}
Стаття 2. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.
2. Внести до частини першої статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483; 2010 р., № 13, ст. 128, № 46, ст. 547) такі зміни:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання документа дозвільного характеру";
доповнити абзацом дев'ятим такого змісту:
"перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".
3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України для їх приведення у відповідність із цим Законом;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Президент України |
В.ЯНУКОВИЧ |
м. Київ, |
|
Додаток |
Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності
Назва документа дозвільного характеру |
Законодавчий акт України |
|
{Пункт 1 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
{Пункт 2 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
{Пункт 3 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
4. |
Висновок з оцінки впливу на довкілля |
|
{Пункт 5 виключено на підставі Закону № 3065-IX від 02.05.2023} |
||
6. |
Сертифікат про державну реєстрацію небезпечного фактору |
|
{Пункт 7 виключено на підставі Закону № 2573-IX від 06.09.2022} |
||
{Пункт 8 виключено на підставі Закону № 2573-IX від 06.09.2022} |
||
{Пункт 9 виключено на підставі Закону № 2573-IX від 06.09.2022} |
||
{Пункт 10 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 11 виключено на підставі Закону № 4782-VI від 17.05.2012} |
||
{Пункт 12 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 13 виключено на підставі Закону № 1089-IX від 16.12.2020} |
||
14. |
Дозвіл на виготовлення документів страхового фонду, виробництво технічних засобів оброблення інформації і технологічного оснащення, що має відповідати вимогам технічного захисту інформації з обмеженим доступом |
|
{Пункт 15 виключено на підставі Закону № 4781-VI від 17.05.2012} |
||
16. |
Дозвіл на днопоглиблювальні роботи (крім експлуатаційного днопоглиблення), прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду |
|
{Пункт 17 виключено на підставі Закону № 4718-VI від 17.05.2012} |
||
{Пункт 18 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 19 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
20. |
Дозвіл або сертифікат на ввезення в Україну і вивезення за її межі об'єктів рослинного світу |
|
21. |
Дозвіл або сертифікат на ввезення в Україну і вивезення за її межі об'єктів тваринного світу |
|
{Пункт 22 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 23 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
24. |
Дозвіл на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення |
|
25. |
||
{Пункт 26 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 27 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
28. |
Дозвіл на вивільнення генетично модифікованих організмів у відкритій системі |
|
{Пункт 29 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
30. |
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами |
|
{Пункт 31 виключено на підставі Закону № 4718-VI від 17.05.2012} |
||
32. |
||
{Пункт 33 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
34. |
Дозвіл на користування ресурсом нумерації |
|
{Пункт 35 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
36. |
Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду |
|
{Пункт 37 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
38. |
Дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка) |
|
{Пункт 39 виключено на підставі Закону № 1089-IX від 16.12.2020} |
||
40. |
Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів |
Закон України "Про управління відходами" |
{Пункт 41 виключено на підставі Закону № 1423-IX від 28.04.2021} |
||
42. |
Закон України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" |
|
{Пункт 43 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 44 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
45. |
Дозвіл на переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства, без їх вилучення у постійного лісокористувача |
|
46. |
Дозвіл на переміщення (перенесення) пам'ятки національного значення |
|
47. |
Дозвіл на переміщення (перенесення) пам'яток місцевого значення |
Закон України "Про охорону культурної спадщини" |
48. |
||
49. |
||
50. |
Дозвіл на право ведення робіт, пов'язаних з діяльністю щодо охорони і вивчення археологічної спадщини |
|
51. |
Дозвіл на право займатися розведенням у напіввільних умовах чи в неволі видів тварин, занесених до Червоної книги України |
Закон України "Про тваринний світ", Закон України "Про Червону книгу України" |
52. |
Дозвіл на переселення тварин у нові місця перебування, акліматизацію нових для фауни України видів диких тварин, а також на здійснення заходів щодо схрещування диких тварин |
Закон України "Про тваринний світ" |
{Пункт 53 виключено на підставі Закону № 2573-IX від 06.09.2022} |
||
{Пункт 54 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
55. |
Дозвіл на проведення наукових експериментів над тваринами |
|
{Пункт 56 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015} |
||
57. |
Дозвіл на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок |
|
58. |
Дозвіл на проведення робіт на пам'ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених пунктів |
Закон України "Про охорону культурної спадщини" |
{Пункт 59 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 60 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 61 виключено на підставі Закону № 4496-VI від 13.03.2012} |
||
{Пункт 62 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
63. |
||
64. |
||
{Пункт 65 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 66 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
67. |
Дозвіл на спеціальне використання об'єктів тваринного світу |
|
68. |
Дозвіл на спеціальне використання природних рослинних ресурсів |
Закон України "Про рослинний світ" |
{Пункт 69 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
70. |
Дозвіл на спеціальне водокористування |
|
{Пункт 71 виключено на підставі Закону № 4619-VI від 22.03.2012} |
||
{Пункт 72 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 73 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
74. |
Дозвіл на транзитне переміщення незареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів |
|
75. |
Письмова згода (повідомлення) на транскордонне перевезення небезпечних відходів |
|
76. |
Дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні |
|
{Пункт 77 виключено на підставі Закону № 5404-VI від 02.10.2012} |
||
{Пункт 78 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 79 виключено на підставі Закону № 1602-VII від 22.07.2014} |
||
80. |
Експлуатаційний дозвіл |
Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" |
81. |
Експлуатаційні дозволи для потужностей (об'єктів): з переробки неїстівних продуктів тваринного походження |
|
{Пункт 82 виключено на підставі Закону № 867-VIII від 08.12.2015} |
||
83. |
Закон України "Про карантин рослин" |
|
{Пункт 84 виключено на підставі Закону № 4781-VI від 17.05.2012} |
||
{Пункт 85 виключено на підставі Закону № 4840-VI від 24.05.2012} |
||
{Пункт 86 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 87 виключено на підставі Закону № 4782-VI від 17.05.2012} |
||
{Пункт 88 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 89 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 90 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
91. |
Погодження відведення землі та водного простору для торговельного мореплавства, здійснення будівельних та інших робіт у зоні дії навігаційного обладнання і морських шляхів |
|
92. |
Погодження відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління |
|
93. |
Погодження відчуження або передачі пам'яток національного значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління |
Закон України "Про охорону культурної спадщини" |
{Пункт 94 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 95 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 96 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
97. |
Погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів |
Закон України "Про перевезення небезпечних вантажів", Закон України "Про дорожній рух" |
{Пункт 98 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 99 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 100 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 101 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 102 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 103 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 104 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 105 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 105-1 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
106. |
Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони |
|
{Пункт 107 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
108. |
Погодження проектів щодо будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших споруд у межах смуги відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг |
|
{Пункт 109 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 110 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 111 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 112 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
113. |
Рішення про виділення у встановленому порядку лісових ділянок для довгострокового тимчасового користування лісами |
|
114. |
Рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності |
|
115. |
Рішення про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності |
Земельний кодекс України |
116. |
Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей |
Закон України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" |
{Пункт 117 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 118 виключено на підставі Закону № 3995-VI від 03.11.2011} |
||
{Пункт 119 виключено на підставі Закону № 3995-VI від 03.11.2011} |
||
120. |
Свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології |
|
120-1. |
Свідоцтво про призначення органу з оцінки відповідності для виконання як третьою стороною певних завдань з оцінки відповідності, визначених у відповідному технічному регламенті |
Закон України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" |
120-2. |
Свідоцтво про призначення визнаної незалежної організації для затвердження технологічних процесів виконання нерознімних з’єднань, персоналу, який виконує нерознімні з’єднання, та/або персоналу, який проводить неруйнівний контроль, згідно з технічним регламентом щодо обладнання, що працює під тиском |
Закон України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" |
{Пункт 120-3 виключено на підставі Закону № 2740-VIII від 06.06.2019} |
||
121. |
Сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта |
|
{Пункт 122 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 122-1 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 123 виключено на підставі Закону № 4781-VI від 17.05.2012} |
||
124. |
Закон України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" |
|
{Пункт 124-1 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 125 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 126 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
127. |
Підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України насіння і садивного матеріалу, не внесеного до Реєстру сортів рослин України та/або до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку для селекційних, дослідних робіт і експонування |
|
128. |
Спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) |
Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" |
{Пункт 129 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
130. |
Спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами |
|
{Пункт 131 виключено на підставі Закону № 4718-VI від 17.05.2012} |
||
132. |
Спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток, ордер, лісовий квиток) |
|
133. |
Спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок |
|
{Пункт 134 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
{Пункт 135 виключено на підставі Закону № 3221-IX від 30.06.2023} |
||
{Пункт 136 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 137 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
138. |
Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) (для здійснення промислового рибальства, дослідного вилову) |
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" |
139. |
Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України |
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" |
140. |
Форма реєстрації уловів (експорту, реекспорту) антарктичного та патагонського іклачів |
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" |
141. |
Дозвіл на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікат на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об’єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, в частині осетрових видів риб і виробленої з них продукції |
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" |
142. |
Підтвердження походження водних біоресурсів (сертифікат законності вилучення водних біоресурсів із середовища їх існування для експорту продуктів лову, сертифікат реекспорту імпортованих продуктів лову, форма підтвердження переробки імпортованих продуктів лову для їх експорту) |
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" |
{Пункт 143 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
144. |
Дозвіл на порушення об’єктів благоустрою |
|
144. |
Дозвіл на провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях |
|
145. |
Дозвіл на спеціальне використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України |
|
146. |
Дозвіл на проведення державної апробації (випробовувань) генетично модифікованих організмів у відкритій системі |
|
{Пункт 147 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
148. |
Дозвіл на ввезення продукції, отриманої з використанням генетично модифікованих організмів для науково-дослідних цілей |
Закон України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" |
149. |
Дозвіл на утримання диких тварин у неволі |
|
{Пункт 150 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 151 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 152 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
{Пункт 153 виключено на підставі Закону № 1193-VII від 09.04.2014} |
||
154. |
Дозвіл на ввезення на митну територію України та розповсюдження в Україні видавничої продукції, випущеної у світ державною мовою держави-агресора |
Закон України "Про видавничу справу" |
155. |
Експлуатаційний дозвіл (тимчасовий експлуатаційний дозвіл) на потужність, що призначена для: |
Закон України "Про безпечність та гігієну кормів" |
156. |
витяг з Реєстру об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту |
Закон України "Про внутрішній водний транспорт" |
156. |
Свідоцтво про призначення органу з визначення технічної прийнятності |
Закон України "Про надання будівельної продукції на ринку" |
157. |
Свідоцтво про призначення органу з оцінки відповідності для виконання як третьою стороною завдань у процесі оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції |
Закон України "Про надання будівельної продукції на ринку" |
158. |
Висновок на транскордонне перевезення відходів |
Закон України "Про управління відходами" |
159. |
Дозвіл на використання особливо небезпечної хімічної речовини, яка виводиться з ринку |
Закон України "Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією" |
160. |
Дозвіл на використання отруйної хімічної речовини |
Закон України "Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією" |
161. |
Письмова згода (повідомлення) про транскордонне перевезення ртуті та її сполук |
Закон України "Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією" |
162. |
Висновок щодо можливості здійснення виробництва, імпорту та експорту продукції, що містить ртуть |
Закон України "Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією" |
{Перелік із змінами, внесеними згідно із Законами № 3677-VI від 08.07.2011, № 4619-VI від 22.03.2012, № 4496-VI від 13.03.2012, № 4710-VI від 17.05.2012, № 4718-VI від 17.05.2012, № 4781-VI від 17.05.2012, № 4782-VI від 17.05.2012, № 4840-VI від 24.05.2012, № 5404-VI від 02.10.2012, № 1193-VII від 09.04.2014, № 1314-VII від 05.06.2014, № 1602-VII від 22.07.2014, № 124-VIII від 15.01.2015, № 191-VIII від 12.02.2015, № 864-VIII від 08.12.2015, № 867-VIII від 08.12.2015, № 1780-VIII від 08.12.2016, № 2059-VIII від 23.05.2017, № 2264-VIII від 21.12.2017, № 2740-VIII від 06.06.2019, № 199-IX від 17.10.2019, № 850-IX від 02.09.2020, № 1054-IX від 03.12.2020, № 1089-IX від 16.12.2020, № 2309-IX від 19.06.2022, № 2320-IX від 20.06.2022, № 2573-IX від 06.09.2022, № 2804-IX від 01.12.2022, № 2989-IX від 21.03.2023, № 3065-IX від 02.05.2023, № 3221-IX від 30.06.2023}
Соціальні сервіси та закладки:
ПОСТАНОВИ
Документ 207-2016-п, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 14.03.2022, підстава - 265-2022-п
Інформація Зберегти Картка документа Зміст документа Пошук у тексті Текст для друку
|
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ |
від 2 березня 2016 р. № 207 |
{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 265 від 07.02.2022}
Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 964 від 14.12.2016
№ 202 від 29.03.2017
№ 579 від 09.08.2017
№ 665 від 30.08.2017
№ 691 від 10.07.2019
№ 1166 від 27.12.2019
№ 431 від 01.06.2020
№ 481 від 27.05.2020 - додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021
№ 701 від 22.07.2020
№ 911 від 23.09.2020
№ 1362 від 23.12.2020
№ 1364 від 28.12.2020}
Відповідно до статті 10 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Правила реєстрації місця проживання;
Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
2. Установити, що:
до 1 квітня 2021 р. інформація про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, яка наявна в реєстрі територіальної громади та раніше не була передана до Державної міграційної служби, передається в електронній формі виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, сільських голів (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби;
з 1 квітня 2021 р. інформація про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, сільських голів (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, передається в електронній формі до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби з подальшою передачею інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
Структура та формат файлів, технічний опис сервісу електронної інформаційної взаємодії встановлюються Міністерством внутрішніх справ.
Обмін інформацією між органами реєстрації, відомчою інформаційною системою Державної міграційної служби, Єдиним державним демографічним реєстром здійснюється шляхом електронної інформаційної взаємодії згідно з Порядком організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 “Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 41, ст. 1450; 2019 р., № 34, ст. 1204).
{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
2-2. З метою передачі в інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби з подальшою передачею до Єдиного державного демографічного реєстру органи реєстрації, що створили та ведуть власні відомчі інформаційні системи реєстру територіальної громади, передають наявну інформацію про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб до Державної міграційної служби після введення в експлуатацію відповідних технічних та програмних засобів.
{Абзац перший пункту 2-2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Вимоги до технічного опису сервісу електронної інформаційної взаємодії для обміну даними про факт здійснення реєстрації місця проживання особи між інформаційно-телекомунікаційними системами органів реєстрації та Державної міграційної служби, єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ встановлюються Міністерством внутрішніх справ.
{Постанову доповнено пунктом 2-2 згідно з Постановою КМ № 911 від 23.09.2020; в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
3. Для створення реєстрів територіальних громад орган ведення Державного реєстру виборців на запит органу реєстрації одноразово подає на електронному носії протягом десяти днів з дня надходження такого запиту відомості з Державного реєстру виборців про громадян України - жителів відповідних сіл, селищ, міст, виборчі адреси яких включають дані, зазначені у пунктах 1-9, 11 частини восьмої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.
{Постанову доповнено пунктом 3 згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
4. Після початку ведення органом реєстрації реєстру територіальної громади в електронній формі картотеки з питань реєстрації фізичних осіб, що були отримані відповідним органом реєстрації від Державної міграційної служби, житлово-експлуатаційних організацій та інших підприємств, установ та організацій, що забезпечували ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, а також картки реєстрації особи та адресні картки, ведення яких забезпечується органами реєстрації з 4 квітня 2016 р., зберігаються органом реєстрації у формі картотеки протягом строку, встановленого законодавством.
{Постанову доповнено пунктом 4 згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
5. У разі прийняття рішення про добровільне об’єднання територіальних громад або добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади картотеки, зазначені у пункті 4 цієї постанови, що ведуться відповідними органами реєстрації, протягом місяця з дня набрання чинності таким рішенням, передаються новоутвореному органові реєстрації.
{Постанову доповнено пунктом 5 згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Прем'єр-міністр України |
А.ЯЦЕНЮК |
Інд. 72 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПРАВИЛА
реєстрації місця проживання
Загальні положення
1. Ці Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.
2. У цих Правилах терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.
3. Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
4. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
5. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
6. У разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
7. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
8. Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України “Про адміністративні послуги”.
Особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.
Реєстрація місця проживання новонародженої дитини може здійснюватися також через органи соціального захисту населення на підставі даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.
Подання заяви про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання, покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, в яких зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.
{Абзац п’ятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 431 від 01.06.2020}
Заяви щодо реєстрації/зняття з реєстрації, що подаються в електронній формі, формуються за допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг у довільній формі, придатній для сприйняття їх змісту, відповідно до відомостей, передбачених для кожного виду заяв у формах, затверджених цими Правилами.
{Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 701 від 22.07.2020}
Дані, що містяться у поданій в електронній формі заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання, передаються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, засобами єдиної інформаційної системи МВС до інформаційно-телекомунікаційної системи органу реєстрації, яка забезпечує функціонування реєстру територіальної громади, або програмними засобами відомчої інформаційної системи ДМС, з доступом через офіційний веб-сайт ДМС.
{Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 701 від 22.07.2020; в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
9. Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
{Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 964 від 14.12.2016, № 579 від 09.08.2017}
Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України:
у вигляді книжечки (зразка 1993 року) - шляхом проставлення в ньому штампа реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 1 або штампа зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 2;
у формі картки (зразка 2015 року) - шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт, у разі наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр). У разі непідключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом ДМС на підставі такої довідки.
10. У разі внесення під час реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування помилкових відомостей про особу орган реєстрації зобов’язаний на підставі поданих особою або її представником достовірних відомостей у день звернення внести необхідні зміни до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування, реєстру відповідної територіальної громади та надіслати інформацію до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Порядок).
{Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
11. Орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо:
особа не подала необхідних документів або інформації;
у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;
звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
Рішення про відмову в реєстрації місця проживання з підстави неподання необхідних документів не може бути прийнято у разі проведення державної реєстрації місця проживання новонародженої дитини відповідно до Порядку надання комплексної послуги “єМалятко”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”.
{Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 691 від 10.07.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1166 від 27.12.2019}
На період дії експериментального проекту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 66, ст. 2257), рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання дитини віком до 14 років за заявою батьків чи одного з них, поданою в електронній формі, приймається шляхом формування повідомлення, яке надсилається за допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг на адресу електронної пошти заявника, а також до його особистого кабінету користувача на зазначеному Веб-порталі (у разі створення) та/або через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (у разі його встановлення) на електронний носій заявника (пункти 21-3 та 26-1 цих Правил).
{Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 701 від 22.07.2020}
12. Особи, які не проживають за зареєстрованим місцем проживання більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов’язані письмово повідомити відповідному органу реєстрації про своє місце перебування.
13. Надання органами реєстрації та ДМС відомостей про місце проживання особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи на запит за формою згідно з додатком 3.
14. Строк зберігання заяв про реєстрацію місця проживання/перебування та зняття з реєстрації місця проживання осіб та за необхідності відповідних копій документів, які подаються для здійснення реєстрації місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання в паперовій формі, становить три роки.
{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
{Пункт 15 виключено на підставі Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
16. У разі прийняття рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст, добровільне приєднання до об’єднаних територіальних громад, про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), адміністративно-територіальних одиниць, а також про інші зміни в адміністративно-територіальному устрої зміни до реєстру територіальної громади вносяться на підставі відповідних актів із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.
{Пункт 16 в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
{Пункт 17 виключено на підставі Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
Реєстрація місця проживання
18. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) документи, що підтверджують:
право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);
право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);
проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань для реєстрації місця проживання особи додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.
{Пункт 18 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 27.05.2020 - додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021}
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.
18-1. Державна реєстрація місця проживання новонародженої дитини відповідно до Порядку надання комплексної послуги “єМалятко”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”, здійснюється виключно на підставі відомостей, отриманих в порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром актів цивільного стану громадян.
{Правила доповнено пунктом 18-1 згідно з Постановою КМ № 691 від 10.07.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1166 від 27.12.2019}
19. Працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання (або документа, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування), особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання/перебування (у разі потреби надає допомогу особі в заповненні бланка заяви) та наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання/перебування, про що ним вчиняється відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації також з метою перевірки належності особі, що подала заяву для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності чи належності власнику/співвласникам, що надали згоду особі для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності, а також з метою перевірки перебування такого житла в іпотеці або довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань використовує відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 108; 2018 р., № 52, ст. 1827).
{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 27.05.2020 - додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021}
20. У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передаються до відповідного органу реєстрації.
21. Дані, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, можуть надаватися одним із батьків дитини або її законним представником під час звернення до органу соціального захисту населення за призначенням допомоги при народженні дитини. Працівник органу соціального захисту населення перевіряє документи, подані одним із батьків дитини або її законним представником, з урахуванням вимог, передбачених у пункті 18 цих Правил. На підставі наданих документів працівник органу соціального захисту населення формує дані за формою згідно з додатком 12 та передає або надсилає їх до відповідного органу реєстрації.
21-1. Місце проживання дитини віком до 14 років може бути зареєстровано (зокрема одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання) за заявою батьків чи одного з них, поданою в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису.
{Абзац перший пункту 21-1 в редакції Постанови КМ № 701 від 22.07.2020}
Реєстрація місця проживання дитини віком до 14 років в електронній формі здійснюється виключно за умови, що така реєстрація здійснюється за наявним у реєстрі територіальної громади зареєстрованим місцем проживання батьків чи одного з них.
{Правила доповнено пунктом 21-1 згідно з Постановою КМ № 691 від 10.07.2019}
21-2. Реєстрація місця проживання (зокрема одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання) дитини віком до 14 років в електронній формі здійснюється виключно на підставі заяви, поданої в електронній формі, без подання документів, передбачених пунктом 18 цих Правил.
{Абзац перший пункту 21-2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 701 від 22.07.2020}
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами згода батьків на реєстрацію місця проживання дитини віком до 14 років підтверджується їх кваліфікованими електронними підписами або засвідчується кваліфікованим електронним підписом нотаріуса.
Відомості щодо прізвища, імені, по батькові (за наявності) дитини, батьків чи одного з них, номера та серії свідоцтва про народження дитини, зазначені в заяві, перевіряються на відповідність даним Державного реєстру актів цивільного стану громадян із використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
{Абзац третій пункту 21-2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1166 від 27.12.2019, № 701 від 22.07.2020, № 1362 від 23.12.2020}
Інформаційна взаємодія Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з Державним реєстром актів цивільного стану громадян та єдиною інформаційною системою МВС здійснюється згідно з Порядком організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 “Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 41, ст. 1450; 2019 р., № 34, ст. 1204).
{Абзац четвертий пункту 21-2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1166 від 27.12.2019, № 701 від 22.07.2020}
Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.
Оплата адміністративного збору здійснюється за допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг під час формування заяви перед її поданням. При цьому документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, до заяви не додається.
{Правила доповнено пунктом 21-2 згідно з Постановою КМ № 691 від 10.07.2019; в редакції Постанови КМ № 701 від 22.07.2020}
21-3. Реєстрація місця проживання дитини віком до 14 років в електронній формі здійснюється в день подання особою документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх отримання поза робочим часом органу реєстрації.
Про факт реєстрації місця проживання (про відмову в реєстрації) за заявою, поданою в електронній формі, орган реєстрації у день внесення відповідної інформації до реєстру територіальної громади надсилає засобами єдиної інформаційної системи МВС до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг довідку про реєстрацію місця проживання (повідомлення про відмову у реєстрації із зазначенням причин відмови) в електронній формі, яка надсилається через веб-портал на адресу електронної пошти заявника, а також до його особистого кабінету користувача на зазначеному Веб-порталі (у разі створення) та/або через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (якщо мобільний додаток встановлено) на електронний носій заявника.
{Абзац другий пункту 21-3 в редакції Постанови КМ № 701 від 22.07.2020}
{Правила доповнено пунктом 21-3 згідно з Постановою КМ № 691 від 10.07.2019}
22. У разі подання заяви про реєстрацію місця проживання бездомної особи представником спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовою особою виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителем багатоквартирного будинку документи, визначені пунктом 18 цих Правил, не рідше одного разу на тиждень подаються ними до органу реєстрації для здійснення реєстрації.
23. Працівник органу реєстрації в день звернення особи або її представника чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення:
приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації місця проживання особи;
вносить відомості про реєстрацію місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування). Датою реєстрації місця проживання/перебування осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;
формує і вносить дані про реєстрацію місця проживання особи до реєстру територіальної громади відповідно до Порядку;
формує інформацію про реєстрацію місця проживання/перебування особи для її передачі до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку;
{Абзац п’ятий пункту 23 в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
оформляє і видає довідку про реєстрацію місця проживання/перебування дітям до 16 років та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, за формами згідно з додатками 13 або 14 відповідно;
повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, довідку про реєстрацію місця проживання, що оформлена особі відповідно до абзацу шостого цього пункту, та інші документи, які подавалися.
Якщо документи (дані) для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину, форма яких наведена у додатку 12.
Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання або подала для реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Якщо іноземець або особа без громадянства подали для реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу або інших заходів, визначених законодавством України.
24. У разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці до органу реєстрації, на території обслуговування якого було зареєстроване попереднє місце проживання особи, не пізніше наступного дня надсилається в електронній формі повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 15 для внесення інформації до відповідного реєстру територіальної громади.
У документ особи (у формі книжечки), до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання, органом реєстрації спочатку проставляється штамп зняття з реєстрації місця проживання особи, а потім відповідний штамп реєстрації нового місця проживання особи.
У паспорт громадянина України (у формі картки) відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до безконтактного електронного носія відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188).
Якщо після здійснення реєстрації місця проживання особи одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання буде встановлено, що особа не повідомила про реєстрацію місця проживання разом з нею за попередньою адресою малолітніх дітей, обидві дії скасовуються на підставі письмового рішення органу реєстрації, про що письмово повідомляється особі.
{Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Реєстрація місця перебування
25. Реєстрація місця перебування осіб, що звернулися за захистом в Україні із заявою за формою згідно з додатком 8, здійснюється на визначений законом строк на підставі документів, визначених пунктом 18 цих Правил (крім квитанції про сплату адміністративного збору). Відомості про реєстрацію місця перебування вносяться до довідки про звернення за захистом в Україні, зразок якої затверджується наказом МВС.
Зняття з реєстрації місця проживання
26. Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;
рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
інших документів, які свідчать про припинення:
підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);
підстав для перебування бездомної особи на обліку/для отримання бездомною особою соціальних послуг у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту);
{Абзац восьмий пункту 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 431 від 01.06.2020}
підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев’ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження;
квитанцію про сплату адміністративного збору;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
26-1. Місце проживання дитини віком до 14 років може бути знято з реєстрації за заявою батьків чи одного з них, поданою в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису, без подання документів, передбачених пунктом 26 цих Правил.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами згода батьків на зняття з реєстрації місця проживання дитини віком до 14 років підтверджується їх кваліфікованими електронними підписами або засвідчується кваліфікованим електронним підписом нотаріуса.
Формування, пересилання та обробка заяви здійснюються відповідно до абзаців третього - п’ятого пункту 21-2 цих Правил.
Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.
Оплата адміністративного збору здійснюється за допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг під час формування заяви перед її поданням. При цьому документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, до заяви не додається.
Зняття з реєстрації місця проживання дитини віком до 14 років в електронній формі здійснюється в день подання документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх надходження після закінчення робочого часу органу реєстрації.
Про факт зняття з реєстрації місця проживання (про відмову у знятті з реєстрації) за заявою, поданою в електронній формі, орган реєстрації у день внесення відповідної інформації до реєстру територіальної громади надсилає засобами єдиної інформаційної системи МВС до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг довідку про зняття з реєстрації місця проживання (повідомлення про відмову у знятті з реєстрації із зазначенням причин відмови) в електронній формі, яка надсилається через веб-портал на адресу електронної пошти заявника, а також до його особистого кабінету користувача на зазначеному Веб-порталі (у разі створення) та/або через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (якщо мобільний додаток встановлено) на електронний носій заявника.
{Правила доповнено пунктом 26-1 згідно з Постановою КМ № 701 від 22.07.2020}
27. Працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:
приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;
вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;
формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;
формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку;
{Абзац шостий пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;
повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.
Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа подала для зняття з реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Якщо іноземець або особа без громадянства подали для зняття з реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу, а також для оформлення нового документа або внесення визначених законодавством змін у наявний документ.
Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев’ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.
Зняття з реєстрації місця проживання в разі смерті особи здійснюється датою надходження до органу реєстрації документів, визначених в абзацах третьому - п’ятому пункту 26 цих Правил.
Скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи
28. Реєстрація місця проживання/перебування особи або зняття з реєстрації місця проживання скасовуються в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства.
У разі виявлення такого порушення керівник органу реєстрації проводить перевірку підстав реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає рішення про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи.
Про прийняте рішення особі надсилається письмове повідомлення за формою згідно з додатком 17, в якому зазначаються підстави його прийняття. Особу запрошують на прийом до органу реєстрації для внесення відповідних відомостей до документа, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування.
Працівник органу реєстрації:
формує і вносить дані про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи до реєстру територіальної громади;
формує інформацію про скасування реєстрації/ зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи для її передачі до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.
{Абзац шостий пункту 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
29. У разі виявлення ДМС або її територіальними органами порушень законодавства органом реєстрації під час здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи такому органу надсилається повідомлення щодо необхідності проведення відповідної перевірки. У разі підтвердження зазначених порушень реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи підлягає скасуванню.
Реєстр територіальної громади
30. Орган реєстрації для потреб реєстрації місця проживання/ перебування формує та веде в електронній формі реєстр територіальної громади засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи або програмними засобами відомчої інформаційної системи ДМС з доступом через офіційний веб-сайт ДМС. Орган реєстрації є розпорядником відповідного реєстру територіальної громади.
Створення, обробка та передача даних в інформаційно-телекомунікаційних системах органів реєстрації здійснюється з дотриманням вимог Законів України “Про захист персональних даних”, “Про інформацію”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” та інших нормативно-правових актів у сфері захисту інформації.
Результатом підтвердження відповідності інформаційно-телекомунікаційних систем органів реєстрації є отримання документа державного зразка, що підтверджує відповідність програмного забезпечення законодавству у сфері захисту інформації.
{Пункт 30 в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
31. До реєстру територіальної громади вносяться такі дані про особу:
прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові;
дата та місце народження;
місце проживання/перебування;
відомості про громадянство;
реквізити свідоцтва про народження особи або документа, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (стосуються лише дитини, яка не досягла 16 років), паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (вид документа, його серія та/або номер, дата видачі, орган видачі) відповідно;
{Пункт 31 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган) (за наявності);
{Пункт 31 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
унікальний номер запису в Реєстрі (якщо така інформація внесена до паспорта громадянина України);
дата реєстрації місця проживання;
прізвище, ім’я та по батькові представника, якщо він діє від імені особи, та відомості про документ, що посвідчує повноваження представника;
інформація про попереднє місце проживання;
дата зняття з реєстрації місця проживання (після вибуття особи).
Також до реєстру територіальної громади вносяться найменування органу реєстрації, прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка вносила записи до реєстру.
32. Доступ до інформації, що міститься у реєстрах територіальних громад, здійснюється з дотриманням вимог Законів України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, “Про інформацію”, “Про захист персональних даних” і “Про Державний реєстр виборців”.
Службовим та посадовим особам розпорядників реєстрів та інших органів державної влади, що обробляють персональні дані, внесені до реєстрів, забороняється розголошувати персональні дані, що стали їм відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків.
Кожна особа має право на доступ до своїх персональних даних, внесених до реєстрів, а також інші права щодо своїх персональних даних, передбачені Законом України “Про захист персональних даних”.
Доступ до реєстрів здійснюється виключно авторизовано, із збереженням інформації про службову або посадову особу, яка здійснювала запит, та час такого запиту.
Органу реєстрації заборонено передавати дані з реєстру територіальної громади третім особам з метою, не передбаченою Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.
Обмін інформацією між органами реєстрації та іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування здійснюється за письмовою згодою особи з метою надання їй адміністративних послуг.
Передача персональних даних, внесених до реєстрів територіальних громад, органам державної влади, органам місцевого самоврядування без письмової згоди особи може здійснюватися лише у випадках, передбачених законом.
Орган реєстрації у разі виявлення в реєстрі територіальних громад помилкових відомостей про особу повідомляє їй про це у тридцятиденний строк з дня виявлення таких відомостей, а також звертається до особи з проханням надати достовірні відомості для внесення змін до відповідного реєстру та/або документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування, і передає відповідну інформацію до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.
{Абзац восьмий пункту 32 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Знеособлені дані реєстрів територіальних громад використовуються із статистичною метою. Інформація про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання осіб щомісяця до 5 числа подається органами реєстрації до відповідних територіальних органів Держстату за формами згідно з додатками 18 та 19. Дані реєстрів територіальних громад також можуть використовуватися з науковою метою за умови їх знеособлення.
{Абзац дев’ятий пункту 32 в редакції Постанов КМ № 665 від 30.08.2017, № 1362 від 23.12.2020}
Контроль за дотриманням органами реєстрації законодавства з питань реєстрації місця проживання
33. ДМС та її територіальні органи контролюють дотримання органами реєстрації вимог законодавства з питань реєстрації місця проживання, а також їх діяльності у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб.
За результатами проведених перевірок ДМС та її територіальні органи надсилають органу реєстрації акт щодо врахування рекомендацій (пропозицій) чи усунення виявлених недоліків, порушень.
34. У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення орган, що виявив зазначені порушення, інформує про них відповідні правоохоронні органи.
35. Працівники органу реєстрації, які допустили порушення законодавства, несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку.
Додаток 1 |
ШТАМПИ
реєстрації місця проживання та місця перебування особи
Додаток 2 |
ШТАМП
зняття з реєстрації місця проживання особи
Додаток 3 |
ЗАПИТ
органу державної влади, підприємства, установи, організації, закладу щодо доступу до персональних даних
{Додаток 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
{Додаток 5 виключено на підставі Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
Додаток 6 |
ЗАЯВА
про реєстрацію місця проживання
{Додаток 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 665 від 30.08.2017, № 481 від 27.05.2020 - додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021; в редакції Постанови КМ № 1364 від 28.12.2020}
Додаток 7 |
ЗАЯВА
про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини
{Додаток 7 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 665 від 30.08.2017, № 481 від 27.05.2020 -додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021; в редакції Постанови КМ № 1364 від 28.12.2020}
Додаток 8 |
ЗАЯВА
про реєстрацію місця перебування
{Додаток 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 481 від 27.05.2020 - додатково див. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/14809/20 від 28.09.2021}
Додаток 9 |
ДОВІДКА
про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи
{Додаток 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 431 від 01.06.2020}
Додаток 10 |
ДОВІДКА
про проходження служби у військовій частині
Додаток 11 |
ЗАЯВА
про зняття з реєстрації місця проживання
{Додаток 11 в редакції Постанови КМ № 1364 від 28.12.2020}
Додаток 12 |
ДАНІ
про новонароджену дитину
Додаток 13 |
ДОВІДКА
про реєстрацію місця проживання особи
Додаток 14 |
ДОВІДКА
про реєстрацію місця перебування особи
Додаток 15 |
ПОВІДОМЛЕННЯ
про зняття з реєстрації місця проживання особи
{Додаток 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Додаток 16 |
ДОВІДКА
про зняття з реєстрації місця проживання
Додаток 17 |
ПОВІДОМЛЕННЯ
про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи
Додаток 18 |
ІНФОРМАЦІЯ
про реєстрацію місця проживання осіб
{Правила доповнено Додатком 18 згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
Додаток 19 |
ІНФОРМАЦІЯ
про зняття з реєстрації місця проживання осіб
{Правила доповнено Додатком 19 згідно з Постановою КМ № 1362 від 23.12.2020}
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру
1. Цей Порядок визначає механізм та строки передачі інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування від виконавчих органів сільської, селищної або міської ради, сільських голів (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації), що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування (далі - реєстрація) фізичних осіб на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження сільської, селищної або міської ради, для внесення її до відомчої інформаційної системи ДМС засобами єдиної інформаційної системи МВС та подальшої передачі відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр).
2. Інформація до відомчої інформаційної системи ДМС передається у день реєстрації з реєстру територіальної громади, який ведеться:
програмними засобами відомчої інформаційної системи ДМС з доступом через офіційний веб-сайт ДМС;
засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи із застосуванням програмного інтерфейсу взаємодії з відомчою інформаційною системою ДМС.
Передача інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи до відомчої інформаційної системи ДМС з реєстру територіальної громади здійснюється шляхом автоматичної передачі наборів даних реєстром територіальної громади відповідного органу реєстрації.
Створення, ведення та адміністрування реєстрів територіальних громад програмними засобами відомчої інформаційної системи ДМС з доступом через офіційний веб-сайт ДМС здійснюється відповідно до правил, визначених у додатку.
3. Інформація з відомчої інформаційної системи ДМС вноситься ДМС до Реєстру:
стосовно особи, інформація про яку внесена до Реєстру;
під час оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи її спеціальний статус, - у разі коли інформація про особу вноситься до Реєстру вперше.
Після надходження з реєстру територіальної громади інформація щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи зберігається у відомчій інформаційній системі ДМС та передається до Реєстру шляхом автоматичного формування наборів даних.
4. Для виконання завдань, покладених на ДМС, забезпечення ведення реєстру територіальні органи та підрозділи ДМС надсилають запити до реєстрів територіальних громад щодо перевірки та уточнення інформації про місце проживання/перебування фізичних осіб. Строк розгляду таких запитів та надання відповіді на них не повинен перевищувати трьох робочих днів з дня їх отримання.
{Порядок в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}
Додаток |
ПРАВИЛА
створення, ведення, адміністрування реєстру територіальної громади (в частині реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/ перебування фізичних осіб) на офіційному веб-сайті ДМС
1. Орган реєстрації для створення реєстру територіальної громади:
забезпечує отримання працівниками органу реєстрації, на яких покладаються завдання з реєстрації місця проживання/перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, кваліфікованого електронного підпису в одному з кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг;
формує для працівників органу реєстрації, на яких покладаються завдання з реєстрації місця проживання/ перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, поштову скриньку у домені *.gov.ua, або *.укр.
2. Реєстрація та оновлення облікового запису органу реєстрації здійснюється уповноваженою особою ДМС за зверненням його керівника.
До облікового запису органу реєстрації належать такі відомості: назва органу реєстрації, код згідно з ЄДРПОУ, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника такого органу реєстрації, юридична адреса, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, перелік адміністративно-територіальних одиниць, що входять до відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідного органу реєстрації, обліковий запис користувача реєстру територіальної громади, що попередньо зареєстрований відповідно до пункту 3 цих Правил, який має права адміністратора органу реєстрації.
3. Користувачі реєстру територіальної громади, в тому числі адміністратори, самостійно здійснюють реєстрацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису на офіційному веб-сайті ДМС.
Приєднання користувача до реєстру територіальної громади здійснюється шляхом підтвердження запрошення від адміністратора органу реєстрації.
Адміністратор органу реєстрації визначається уповноваженою особою ДМС шляхом внесення відповідних даних до облікового запису органу реєстрації за зверненням його керівника.
Адміністратор органу реєстрації запрошує користувача, надає або скасовує (блокує, в тому числі тимчасово) повноваження користувача для здійснення необхідних операцій в реєстрі територіальної громади в межах відповідного органу реєстрації.
Адміністратор органу реєстрації вносить зміни до облікового запису органу реєстрації, які стосуються: прізвища, імені, по батькові (за наявності) керівника органу реєстрації, юридичної адреси, контактного номеру телефону, адреси електронної пошти.
4. Користувачі, яким надано права на виконання операцій в реєстрі територіальної громади (в межах відповідного органу реєстрації), під час входу в систему, отримують доступ до відповідного функціоналу.
5. Реєстр територіальної громади забезпечує виконання таких функцій:
зберігання персональних даних, що внесені до реєстру територіальної громади, та їх відображення за встановленою формою;
формування та друк заяви про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи відповідно до адресного довідника реєстру територіальної громади;
формування та друк відмови у здійсненні реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи;
перевірку персональних даних особи за базами даних, які сформовані з використанням персональних відомостей Державного реєстру виборців;
взаємопов’язаний пошук даних з урахуванням їх властивостей, відображення в інтерфейсі результатів, друк списку чи довідки;
перереєстрацію місця проживання/перебування фізичних осіб та скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб;
збирання, підготовку, введення інформації (даних) з документів, їх оригіналів та сканованих копій;
перевірку факту реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи за іншою адресою в межах реєстру територіальної громади;
пошук інформації про фізичну особу за базою даних реєстру;
формування та друк за встановленими формами звітів, довідок, карток, повідомлень тощо;
скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/ перебування фізичної особи;
передачу актуальних відомостей про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи до відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного демографічного реєстру.
6. Для забезпечення контролю за повнотою та достовірністю адреси місця реєстрації в реєстрі територіальної громади передбачено ведення адресного довідника. Користувачі органу реєстрації (з відповідними правами) у випадку відсутності в адресному довіднику адміністративно-територіальної одиниці або її історичної географічної назви забезпечують актуалізацію адресного довідника в межах свого органу реєстрації.
{Додаток в редакції Постанови КМ № 1362 від 23.12.2020}