ПРОТОКОЛ № 1 проведення громадських обговорень, щодо припинення діяльності Припрутської гімназії Боянської сільської ради
ПРОТОКОЛ № 1
проведення громадських обговорень, щодо припинення діяльності
Припрутської гімназії Боянської сільської ради
Організатор громадського обговорення:Боянська сільська рада.
Тема: Обговорення проекту рішення Боянської сільської ради «Про припиненнядіяльностіПрипрутської гімназії Боянської сільської ради»
Місце проведення громадського обговорення: приміщення Припрутськогостаростинського округу № 1
Дата та час проведення громадського обговорення:22 листопада 2024 року, початок 10:00год.,закінчення 11:00 год.
Присутні всього- 13чол., з них:
Бабій А.В. – Голова Боянської сільської ради;
Бабій В.І. - заступник головиБоянської сільської ради;
Панасюк Ж.Ф. - начальник відділу освіти, культури, молоді та спортуБоянської сільської ради;
Шугані Д.Г. староста Припрутськогостаростинського округу № 1;
Ілаш А.В. – директорка Припрутської гімназії;
Діловод Припрутськогостаростинського округу № 1, педагогічні працівникиПрипрутської гімназії у кількості 3 осіб та 4 особи батьківської громадськості
На початку обговорення слово взяв головаБоянської сільської ради, якій озвучивна необхідність оптимізації шкільної мережі громади, яка викликана низкою причин, зокрема унормування законодавчої бази.
Згідно з ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.
Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.
Навчальні заклади з нижчою фактичною наповнюваністю класів є найбільш затратними комунальними установами у перерахунку на одного учня.
Начальник відділу освіти, культури, молоді та спортуінформувала присутніх щодо основних аспектів оптимізації та реформування закладівзагальної середньої освіти громади, бачення розвитку закладів освіти громади.
З метою приведення освітньої мережі громади у відповідність до вимогзаконодавства, у рамках формування оптимальної мережі закладів загальної середньоїосвіти, що відповідає потребам населення в наданні освітніх послуг із врахуваннямсоціальних, географічних та економічних умов необхідність оптимізації шкільної мережі викликана низкою причин, середяких:невідповідність між динамікою зростання кількості учнів і кількістю вчителів,
надання якісних освітніх послуг.Значна видаткова частина бюджету громади використовується на забезпечення наданняосвітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівняні зрозрахунковою є найбільш затратними комунальними установами(у перерахунку на одногоучня).
Надмірні витрати на утримання позбавляють можливості реінвестувати кошти громади урозвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг.
Складна демографічна ситуація в сільській місцевості створює несприятливі умови дляфункціонування сільських шкіл. Це і неможливість через брак коштів оновлювати тазміцнювати матеріально-технічну базу, бо значна частина коштів іде не на здійсненняосвітнього процесу, а на утримання закладу.
Закон України «Про освіту» передбачає, що кожен має право на якісну та доступну освіту.Одним із основних чинників забезпечення доступності та якості освіти є оптимізаціямережі освітніх закладів.
Пояснила, що учні повинні підвозитись в сусідні заклади освіти. Пропонується підвезення цих школярів. Також довезення учнів відбуватиметься під
наглядом відповідального супроводжуючого працівника, учням пропонується
забезпечення безкоштовного харчування, група продовженого дня, гуртки. Стосовнопедагогічних працівників розглядались питання щодо пропозиції їх працевлаштування у заклади освіти громади.
Пропозицій та зауважень немає.
Громадські слухання (обговорення) щодо питання проєкту рішення «Про припиненнядіяльностіПрипрутської гімназії»вважати такими, що відбулися. Відповіднопитання припинення діяльності винести на розгляд депутатам сільської ради.
Голова оголосив громадські слухання закритими.
Громадське слухання від 22.11.2024 року завершено.