Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Повідомлення від ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 02.07.2021 11:57
Кількість переглядів: 476

  1. ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ Держпродспоживслужба

 

Сигналізаційне повідомлення № 12

 Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області   інформує: за даними проведеного моніторингу у посівах кукурудзи відмічено  літ стеблового (кукурудзяного) метелика (OstrinianubilalisHb.).

 Шкодочинність стеблового метелика визначається не тільки кількістю пошкоджених рослин, але й характером пошкоджень. Гусениці метелика пошкоджують всі органи кукурудзи: листя, стебла, волоті, качани, крім коренів. Пошкоджуючи стебла, гусениці перегризають судинно-волокнисті пучки і цим порушують живлення рослин. Окрім прямих втрат, пошкодження метеликом призводить до збільшення ураженості кукурудзи фузаріозом, за якого погіршуються посівні та харчові якості зерна.

 Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць слід проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів. Ураженість яєць трихограмою сягає 60-75%.

 За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 6-8% рослин з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

 

Сигналізаційне повідомлення №13

 Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області   інформує: за відповідних погодних умову липнів посадках помідор можлива ураженість рослин помідор фітрофторозом. Збудник хвороби – Phytophthorainfestans . З метою оздоровлення рослин рекомендуємо провести профілактичні обприскування фунгіцидамиконтактної та системної дії. Контактні пригнічують інфекцію лише на обробленій поверхні листків та плодів. Більш ефективними вважаються системні, які проникають у тканини через наземні органи та кореневу систему рослин і насіння, переміщуються по судинній системі, запобігаючи ураженню тканин, що знаходяться на певній відстані від місця нанесення. Але за сезон ними варто робити не більше трьох обприскувань і останнє – за 14-20 днів до збору врожаю.

 Контактні фунгіциди: Альфа-Мідь (30 г на 5 л води), Дітан М-45 (20 г на 5 л води), Купроксат (30-50 мл на 5 л води),  Чемпіон (20 г на 5 л води), Чемп Ультра (15-20 г на 3-5 л води);

 Системні та системно-контактні – Захист (15-20 г на 5 л води), Інфініто (15 мл на 5 л води), Квадріс Топ (8 мл на 5 л води),  Кольт (0,02 кг на сотку),  Ордан (25 г на 5 л води), Ревус Топ (6 мл на 5 л води), РидомілГолд (25 г на 5 л води), Тікос (0,02 кг на сотку), Фитал (20 мл на 5 л води), Фітофторин (15-20 г на 5 л води), Цілитель (25 г на 5 л води),   Юнкер (20-25 г на 5 л води) та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»

 При виборі препаратів обов’язково слід чергувати препарати з різними діючими речовинами, щоб не було звикання у патогена хвороби;

 За настання жаркої та сухої погоди та відсутності хвороби, обробки можна припинити.

 Оскільки овочеву продукцію на присадибних ділянках ми вирощуємо перш за все для себе, наших дітей та внуків, слід бути пильними при виборі препарату та при роботі із засобами захисту рослин дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, а також  правил техніки безпеки.

 

Сигналізаційне повідомлення №14

 Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області   інформує: для рівномірності достигання, зменшення вологості насінин, знищення багаторічних бур’янів, полегшення умов для роботи збиральних машин з метою зменшення втрат врожаю в посівах ріпаку та зернових колосових культур рекомендуємо провести десикацію.

 Нагадаємо: десикація покращує якість насіння (схожість, масу 1000 насінин, силу росту) та знижує вартість збирання врожаю.
В посівах ріпаку за побуріння 70% стручків і вологої погоди перед збиранням, за 6-14 днів (в залежності від препарату) проводять десикацію препаратами: Аболір, РГ 1,5 л/га; Вулкан Плюс, РК 3 л/га;  Десикан, РК 2-3 л/га; Десикаш, РК 3 л/га; Дикват, РК 3л/га; Домінатор 360, РК 3 л/га; РА, РК 2-3л/га ;  Реглон Ейр 200 SL, РК 1-2л/га; РеглонФорте 200 SL, РК 1,5-2,25 л/га; Суховій, РК 1,5-2,5 л/га; Торнадо 500, РК 2л/га та інші.

 За 2 тижні до збирання зернових за вологості зерна не більше 30%. проводять десикацію препаратами: Аболір, РГ 1,5 л/га; Аверс, РК 3 л/га; Булон, РК 1,5-2л/га; Віосат Зоря в.р. 3 л/га; Гліфовіт, РК 3 л/га; Гріпрофі ХL, РК 3 л/га; Дефендер, РК 3 л/га; Екстраклін 607, РК 2,4 л/га; ДікуаТоп, ВРК, 2,0-3,0 л/га; Крузо ХL, РК 3 л/га ; Раундап Енерджі, РК 2,4 л/га; Річард, РК 3л/га; Яструб, РК 3 л/га та інші відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

 Щоправда, потрібно враховувати і погодні умови. На протязі перших 6 годин після застосування опади можуть значно впливати на ефективність препарату.

 При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.

 

 

 

Провідний спеціаліст відділу прогнозування,

фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків                                             Н.В.Городницька

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора