НІ спалюванню сухої рослинності

Дата: 05.09.2022 11:49

Щороку восени люди починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територіи? та спалювати и?ого. Але забувають, що це завдає шкоди здоров людини та довкіллю - забруднюється повітря, вода, а також пошкоджується ґрунтовии? покрив!

Чому не можна спалювати суху рослинність?

Забруднення повітря. Негативнии? вплив на здоров’я людини - респіраторні захворювання , алергія, підвищении? ризик виникнення ракових пухлин.

Зниження родючості ґрунту. Підстилка із сухостою оберігає ґрунт у зимові місяці від промерзання, а влітку від небезпечного ущільнення. Тому підпал знищує ту органіку, що забезпечує пористість, рихлість ґрунту, і?і? вологоємність, здатність утримувати елементи мінерального живлення рослин в тих формах, з яких вони можуть швидко вивільнятися в ґрунтовии? розчин.

Зміна клімату. Пам’ятаємо, що пожежіце додаткові викиди парникових газів у атмосферне повітря!

Тварини опиняються під загрозою зникнення. Заи?ці, і?жаки, білки, земноводні, плазуни та гризунистраждають спочатку від пожеж, а потім від нестачі і?жі. Руи?нуються і?х кладки та гнізда.

Зникнення окремих видів рослинЗаміть різнотрав’я росте бурян.

Особливу загрозу складає що до такого диму входять: важні метали, чаднии? газ, пил, оксиди азоту, канцерогенні сполуки!

Спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншо природною рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначеня, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) і на посадових осібвід 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн)                 (ст.77-1 КупАП «Cамовільне випалювання рослинності або її залишків»).

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити.

Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Чернівецьке районне управління

Головного управління ДСНС

України у Чернівецькій областіФото без опису