Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Що важливо знати при користуванні генератором!

Дата: 10.01.2023 10:49
Кількість переглядів: 178

Фахівці  відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розробили  для користувачів, котрі використовують у роботі, або ж побуті  електрогенератори, відповідну памятку .

Загалом при використанні генераторних приладів поєднуються два  основні види небезпеки:   джерело  електроенергії  та  горючі речовини. Тому користувачам потрібно унеможливити або звести до мінімуму ризики від їхнього впливу: ураження електричним струмом та займання палива.

До експлуатації генератора допускають осіб, не молодших 18 років, які пройшли медогляд, інструктаж з охорони праці на робочому місці та вміють користуватися  первинними засобами пожежогасіння.         

Перед запуском приладу слід  обовязково  вивчити інструкцію  виробника з встановлення та експлуатації  генератора. 

Особливу увагу звернути на пункти, які застерігають від  дій, що можуть призвести до нештатних ситуацій, створити з них окрему памятку та розмістити її на видному місці  поблизу генератора з можливістю періодичного ознайомлення персоналу, котрий обслуговує даний пристрій.

Обовязково  забезпечити наявність  відповідного вогнегасника.

Оскільки частини генератора нагріваються, не рекомендується  встановлювати генератор в приміщенні. Температура нагрівання поверхні не повинна перевищувати +80 градусів.

Працівник, котрий обслуговує генератор, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що використовується  електротехнічним персоналом (гумовими рукавицями, взуттям на гумовій підошві) та окулярами для захисту від потрапляння палива при його заливанні у прилад.

Категорично забороняється працювати  в одязі, забрудненому паливно-мастильними матеріалами.

Перед запуском генератора необхідно уважно перевірити стан електропроводки, розеток, вилок для уникнення ризику ураження електричним струмом. 

Підключати генератор  до електромережі повинен кваліфікований електрик з  не нижчою ІІІ групою допуску.

Заправляти двигун генератора паливом необхідно тільки у добре освітленому місці, в умовах хорошої  вентиляції  та при зупиненому двигуні .

Випадково пролите  на корпус  генератора паливо, необхідно ретельно витерти ганчіркою для попередження займання під час можливого перегріву корпусу або іскріння.

У разі виявлення несправностей  генератора, слід негайно припинити  експлуатацію механізму та сповістити  керівника, або ж відповідальну за технічний стан особу.

У жодному разі не усувати виявлені несправності самостійно .

Дотримання цих рекомендації (їх перелік не є вичерпним), допоможе мінімізувати ризики травмувань при використанні  та експлуатації електрогенеруючого обладнання .


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора