Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Здоровий сад на весні – це запорука високого врожаю і смачних ароматних плодів.

Дата: 08.03.2023 12:41
Кількість переглядів: 311

  З настанням тепла зміни в саду відбуваються стрімко. На рослинах, які вчора ще спали, вже починають набухати бруньки, все буквально на очах оживає. Але разом з садом оживають і його проблеми – комахи-шкідники та збудники хвороб. Як би зробити так, щоб в саду цих непроханих гостей не було, або хоча б було поменше? Для цього існують різні шляхи  досягнення відповідної мети, але найпростішим і найпопулярнішим залишається обприскування саду ефективними хімічними препаратами.

        У фазу набрякання бруньок (температура повітря не нижче +40С проти каліфорнійської та інших щитівок, акацієва і сливова несправжньощитівки, бурого плодового і червоного плодового кліщів, попелиці, листоблішок, листокруток, молі та ін., здійснювати обприскування насаджень емульсією Брунька, РР 2 л/га; Айрон, ЗП 6-18 кг/га. Норма витрати робочої рідини 1000 – 1500 л/га.

На початку розпускання бруньок з метою контролю шкідливих організмів (садові довгоносики: сірий бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка, білан жилкуватий, золотогуз, листокрутки, яблунева горностаєва міль, парша, борошниста роса та ін.),  слід використовувати : Актара 0,14 кг/га, Аспід КС, 0,2-0,3 л/га, Енжіо, 24,7% КС, 0,18 л/га або Піринексом, 48% КЕ, 2 л/га з додаванням проти парші та інших хвороб Хоруса, 75% ВГ, 0,25 кг/га, Чемпа, 77% ВГ, 1,5-2,0 кг/га або Косайда, 53,8% ВГ, 2-2,5 кг/га. За обробки сортів, що уражуються борошнистою росою, додають також Тіофен, ЗП, 1-1,5 кг/га, Імпакт, 25% КС, 0,1-0,15 л/га, Алмаз, 10% к.е., 0,3- 0,4 л/га або Талендо, 20 КЕ, 0,2-0,25 л/га та інші.

У фази відокремлення бутонів – рожевий бутон проти садових довгоносиків: сірий бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка; пильщики, мінуючі молі, глодова кружкова міль, листокрутки, шовкопряди, медяниці, попелиці, парша, борошниста роса, моніліоз (весняна форма) обприскування проводять препаратами Енжіо, 24,7% КС, 0,18 л/га, Нурелом-Д, 55% КЕ, 1-1,5 л/га з додаванням проти хвороб Антраколу, 70% ЗП, 1,5 кг/га, Діфкор, КЕ, 0,15-0,2 л/га, Нандо 500, КС, 0,6 л/га чи Оріусу, 25% ЕВ, 0,4-0,5 л/га, Ембрелія 140 SC, КС, 1,2-1,5 л/га дотримуючись чергування препаратів.

У кінці цвітіння (коли опаде 75% пелюсток) для контролю:  яблунева горностаєва міль, яблунева плодожерка, п'ядуни, яблуневий плодовий пильшик, кліщі, попелиці, парша, борошниста роса, слід використовувати Антиколорад Макс, КС 0,2-0,25 л/га, Біммером, 40% КЕ, 0,8-2,0 л/га або Воліам Флексі 300 SC, КС, 0,3-0,5 л/га, з додаванням проти парші, борошнистої роси та інших хвороб фунгіциду Ембрелія 140 SC, КС, 1,2-1,5 л/га чи Скала 400 SC КС, 0,75 л/га або Флінт Стар 520 SC, КС, 0,4-0,5 л/га.

Проти кров‘яної попелиці яблуню обприскують інсектицидами Мовенто 100 КС, 2-2,25 л/га або Трансформ, ВГ, 0,1 кг/га + Липосам 0,5-1,0 л/га., та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні»

Обробітки проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за три доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно  обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни. та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні»

Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни  у сфері захисту зобов’язані допускати до робіт,  пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади, у сфері захисту рослин, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, (зазначено в п. 2.ст. 18 Закону України «Про захист рослин»).

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

Наталія Костюк

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь