Боянська громада
Чернівецький район Чернівецька область

Факти про одруження під час війни

Дата: 19.04.2023 10:43
Кількість переглядів: 114

Плануєте зробити пропозицію коханій?! Маєте знати про державну реєстрацію шлюбу все!

Ось факти про одруження під час війни:

Одружитись можна у будь-якому ДРАЦСі країни без місячного очікування.

Військові можуть одружитись без особистої присутності — онлайн.

Відтак, для військовослужбовців, поліцейських і працівників закладів охорони здоров’я, процедура спростилася. Тепер можна зареєструвати шлюб без особистої присутності одного з молодят. Факт реєстрації шлюбу також може засвідчуватися актом про укладання шлюбу, який складений безпосередньо командиром/керівником на місці служби/роботи, керівником закладу охорони здоров’я.

Скласти акт про шлюб може керівник закладу охорони здоров’я, у якому працюють чи перебувають наречені.

Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день.

Перелік документів для реєстрації шлюбу під час війни не змінився.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Заяву на шлюб можна подати онлайн через портал ДІЯ .

Попередньо можна проконсультуватись із працівниками відділів ДРАЦС.

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м.Київ

Якщо виникли додаткові питання правового характеру, отримати усну правову консультацію можна у контакт-центрі системи БПД телефоном: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні, юристи на лінії з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 19.00, у суботу та неділю з 09.00 до 18.00. Для з’єднання з оператором у голосовому меню натисніть 3).

Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Усі сервіси системи БПД за посиланнямhttps://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20. 

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua   та chernivetske@legalaid.cv.ua.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора