Дата: від до Скинути

УЗАКОНЕННЯ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ, ЯКЕ ОТРИМАНЕ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Відповідно до ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

09:28 31.10.2022

Як відбувається повірка лічильників в умовах воєнного стану?

Відповідно до Постанови КМУ від 05 квітня 2022 р. № 412 "Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану" встановлено, що якщо строк повірки настав під час воєнного стану чи впродовж 1 місяця після його закінчення, то позитивні результати попередньої періодичної повірки лічильників вважаються чинними на період воєнного і надзвичайного стану та протягом 3 місяців після його припинення.

10:17 12.10.2022

Порядок виконання рішень щодо стягнення аліментів

Обов'язок зі сплати аліментів не полишає батьків і у воєнний час. Проте на період дії на території України воєнного стану з'явилися певні зміни у стягненні аліментів. Держаним виконавцям вже відновлено доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження, таким чином вони можуть безперешкодно здійснювати перерахування коштів стягувачам, що надійшли на рахунки органів державної виконавчої служби.

10:16 12.10.2022

Коли фермер зможе купити землю, якою постійно користується

Частина земель сільськогосподарського призначення, які входять до державної або комунальної власності, перебувають у постійному користуванні фермерів. З відкриттям ринку земель постало питання – чи зможуть постійні користувачі землі викупити такі земельні ділянки.

10:16 12.10.2022

Порядок надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати

На час дії воєнного стану встановлено новий  порядок надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, що регулюється Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» ( далі – Закон).

10:15 12.10.2022

Роз’яснення Держпраці щодо окремих питань упорядкування трудових відносин з працівниками з нефіксованим робочим часом

Державна служба України з питань праці надає роз’яснення щодо окремих питань упорядкування трудових відносин з працівниками з нефіксованим робочим часом.

15:33 04.10.2022

Прaвa тa сoціaльні гaрaнтії членів сім’ї військoвoслужбoвця

Дo членів сім’ї військoвoслужбoвця нaлежaть йoгo (її) дружинa (чoлoвік), їхні діти і бaтьки. Діти є членaми сім’ї незaлежнo від тoгo, чи є це діти будь-кoгo з пoдружжя, спільні aбo усинoвлені, нaрoджені в шлюбі aбo пoзaшлюбні.

15:32 04.10.2022